Güncel

Beykoz'un duvarları 15 Temmuz'a boyandı

Beykoz'un duvarları 15 Temmuz'a boyandı
14.07.2018 16:37
| | |
8063

Foto galeri

FETÖ'nün hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde Beykoz'daki cadde ve sokaktaki duvarlara girişime ait resimler çizildi.

Beykoz Belediyesi'ne bağlı, ressam Hakan Yılmaz'ın başında olduğu Kültür İşleri Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde ilçedeki birçok cadde ve sokakta bulunan duvarlara, girişim sırasında yaşanan olayları resmetti.

Duvarlara 'rabia' sembolünün anlamı olan ve Başkan Erdoğan'ın "Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet" sözleri ve "Sen, ben yok biz varız birlikte Türkiyeyiz", "Dalgalan sende şafaklar gibi ey nazlı hilal" yazıları yazıldı.

Duvarlara ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmaylarıyla birlikte yer aldığı resim ve Türk bayrağı motifleri de işlendi.

Duvarlara çizilen resimler arasında 15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaşanan olaylara ilişkin görseller de yer alırken, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin karşısında yaptırılan 15 Temmuz Şehitler Anıtına ve Özel Kuvvetler Komutanlığında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'e de yer verildi.

Duvarlara yazılan yazılar arasında 15 Temmuz 2016 gecesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Beykoz halkıyla birlikte cuntacı hainlere direnirken hayatını kaybederek şehit olan ilçe sakinlerinden Hasan Kaya ile İsmail Kefal ve Kuleli Askeri Lisesi'nin önünde açılan ateş sonrası taksici Fatih Saatçi tarafından hastaneye kaldırılan Murat Akdemir'in isimleri de yazıldı.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, FETÖ, Duvar Resimleri, Aysel Canoğlu, 15 Temmuz, Yıldönümü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"