Spor

Beykoz’un Dünya Şampiyonu karetecileri

2014.08.06 00:00
| | |
9836

Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonunda gerçekleşen ve 3 gün süren Dünya Shotokan Karete Şampiyonasında Beykoz Belediyesinin 2 sporcu kızı Dünya Şampiyonu oldu.

İlçemiz açısından müthiş bir başarıya imza atan 10-11 Yaş Kategorisinde Tatamiye çıkan Nurcu Çevik-Berrenur Bek ve Büşra Yılmaz şampiyonluğa ulaşırken müsabakaların ardından Beykoz Belediyesi Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda pastalı kutlama vardı. 

İstanbul Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonunda gerçekleşen ve 3 gün süren Dünya Shotokan Karete Şampiyonasında Beykoz Belediyesinin 2 sporcu kızı Dünya Şampiyonu oldu. İlçemiz açısından müthiş bir başarıya imza atan 10-11 Yaş Kategorisinde Tatamiye çıkan Nurcu Çevik-Berrenur Bek ve Büşra Yılmaz şampiyonluğa ulaşırken müsabakaların ardından Beykoz Belediyesi Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda pastalı kutlama vardı.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Karate Takımı Antrenörü Hasan Ustabaşı sıcağı sıcağına Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada, “Son derece büyük sevinç yaşamaktayız, ve bu güzel anı sporcu kardeşlerimiz, aileleri ve kulüp temsilcilerimiz ile coşku ile kutladık. Beykoz Belediyesi Karate Takımı olarak toplam 17 sporcumuz ile katıldığımız Dünya Şampiyonasında adını altın harflerle yazdıran çocuklarımız ile ne kadar övünsek az. Bu başarının ardından müthiş bir beraberlik ve özveri bulunmakta. Aileler çocuklarını bunca ders, kurs arasında sporla buluşturup en büyük desteği verdiler. Çocuklarımız ciddiyetle antrenmanlara katılıp, geleceğin şampiyon sporcuları olabilmek için yoğun mesai harcadı.Bizler bilgi ve aktarımlarımızı yaptık, kulübümüz ise bizlere her zaman sahip çıkıp destekledi. Bu başarıyı başta Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek olmak üzere tüm Beykozlulara armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Adım adım Dünya Şampiyonluğuna gidilen yolun oldukça yorucu antrenmanlarla geçtiğini anımsatan Antrenör Hasan Ustabaşı, “Bu şampiyona öncesinde İstanbul, Türkiye ve diğer turnuvalarda birçok derece aldık. Bünyemizde 60 civarında sporcu bulunmakta idi. İnanıyorum ki bu Dünya Şampiyonluğunun ardından birçok isim daha aramıza katılacak. Beykoz’da Karate sporunda zirveye çıkacak daha birçok başarılı sporcumuz mevcut, sabırla ve inatla bunu bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONAYA AİT NOTLAR

Son dönemde karatede büyük organizasyonlara imza atan Türkiye, hafta sonunda bir önemli organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Dünya Shotokan Karate Birliği (WSKU), İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Karate Kulüpler Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği Dünya Shotokan Karate Şampiyonası 23-25 Mart tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonu’ndaki şampiyonada 35’i aşkın ülkeden 1500’ün üzerinde sporcu tatamiye çıktı.

Dünya Shotokan Karate Birliği’nin başkanlığını da yürüten Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, üçüncü kez yapılacak turnuvanın rekor bir katılımla gerçekleştiğini açıkladı. Delihasan “Son yıllarda yaptığımız başarılı organizasyonlar Türk karatesinin dünyadaki prestijini yükseltti. Gerek sporcular, gerekse yöneticiler ülkemizde yapılan turnuvalara mutlaka katılmak istiyor. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’na tüm takımlar en iyi sporcularıyla katıldı.

Dünya Shotokan Karate Birliği Genel Sekreteri Ercüment Taşdemir de Shotakan’nın Dünya Karate Federasyonu (WKF) tarafından tanınan ilk stil olduğunu söyledi. Dünya Shotokan Karate Birliği’nin 35 ülkede faaliyet göstermesinin ve son dönemde düzenlenen üst düzey organizasyonlar nedeniyle, WKF tarafından tanındığını belirten Taşdemir “Bu şampiyona onay sonrası düzenlenen ilk organizasyon olması açısından önemli” diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Shotokan, Karate, Şampiyon, Beykoz, Nurcu, Çevik, Berrenur Bek, Büşra Yılmaz, Kutlama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"