Beykoz’un Dünya 4.’su yelkencisi

  • 0
  • 6333
Beykoz’un Dünya 4.’su yelkencisi
Beykoz’un Dünya 4.’su yelkencisi
Beykoz’un Dünya 4.’su yelkencisi
Beykoz’un Dünya 4.’su yelkencisi
Beykoz’un Dünya 4.’su yelkencisi

Dost Beykoz bir başarılı sporcuyu hem de Dünya 4.olma başarı gösteren Yelkenci bir sporcuyu daha ilçe kamuoyu ile paylaştı.

Bu güne değin futbol dışında kalmış perde gerisine düşmüş birçok sporcu ve takımı sayfalarına taşıyan Dost Beykoz, ilçemiz temsilcisi bir yıldızın başarısını da sizlerle buluşturdu.

Beykoz İlçesinde Sportif faliyetlere en geniş şekilde yer veren okul olarak bilinen Özel Ted İstanbul Koleji, bünyesinden çıkan bir sporcusu ile daha gurur yaşamakta. Okulda eğitim görmekte iken Yelken Sporu ile de tanışan Yaşar Doğa Arıbaş 2012 yılında ülkemize bu spor dalında ilk  Avrupa şampiyonluğu kazandıran bir isim.

TED İSTANBUL KOLEJİ 2013 mezunlarından Yaşar Doğa Arıbaş bu kez 17.07.2015 -24.07.2015 tarihleri arasında Danimarka’nın Aarhus şehrinde yapılan Laser Radial Yelken Avrupa ve Dünya şampiyonasında U21 kategorisinde Avrupa 3.sü ,Dünya 4.sü oldu.

TED İstanbul Kolejinde lise sona geçtiği 2012 yılında Laser 4.7 Avrupa Yelken Şampiyonu olarak bu dalda ülkemize ilk Avrupa Şampiyonluğunu kazandıran Doğa ,Bilgi 

Üniversitesi Endüstri Mühendisliğİ bölümünde Sporcu Bursu ile okumaktadır.

Bilgi Yelken Takımı Kaptanı olarak katıldıkları Üniversiteler arası yelken yarışlarında “Geçemez Kimse Bizi " sloganı ile birincilikleri kimselere bırakmamışlar,ülkemizi temsilen bu sene Fransa’da yapılan Dünya’nın en büyük üniversiteler arası yelken yarışında ise 180 takım arasında 3. Olarak bayrağımızı dalgalandırmayı başarmışlardır.

Doğa, spor ile okulun bir arada gidebileceğini TED İstanbul Kolejinde öğrendiğini,ve yine TED ‘deki spor hocaları sayesinde sporcu disiplinini aldığını belirtmektedir.Nede olsa ağaç yaşken eğilir.Yaşar Doğa Arıbaş Ted İstanbul Kolejinin değişik spor dallarında şampiyon sporcularına adını altın harflerle yazdırmış durumda. Yelken sporuna okuldan yeni sporcuların dahil olabilmesinin önünü açtı.

Yaşar Doğa Arıbaş Dost Beykoz’a yaptığı özel açıklamada, “ Başarı kolay kazanılmıyor, çok ama çok çalışmanız gerekmekte. Benim bu başarımda her zaman arkamda duran ailem ve okulumun payı büyük.  Maalesef Beykoz uzun sahili ile güzel bir belde olarak bilinse de su sporlarında nedense hak ettiği ilgiyi göememekte. Ben ilçemizden de çok başarılı isimlerin, şampiyonların çıkabileceği inancındayım” diye konuştu.

Beykoz önlerinde Yelken ile bir gösteri yapma düşüncesinde olduğunu söyleyen Arıbaş, “Vaktim müsait olduğunda bunu gerçekleştirmek istiyorum. Beykozlular inanıyorum ki bu sporu sevecektir, benim buna başlangıç noktasında bir katkım olursa güzel bir mutluluk, heyecan da yaşamış olurum" dedi.

Spor Servisi / Talip Ercan

Bu işte bir yanlışlık var!
Önceki Bu işte bir yanlışlık var!
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz