Spor

Beykoz’un duayenleri Türkiye’yi şampiyon yaptı

Beykoz’un duayenleri Türkiye’yi şampiyon yaptı
15.01.2018 11:59
| | |
7717

İstanbul'daki Konsolosluklararası Dostluk Turnuvası Final maçında Azerbaycan Takımını 4-2 mağlup eden Türkiye Şampiyon oldu.

Ersan Oral ve arkadaşlarından kurulu kadronun bu başarısında, Beykozlu oyuncuların da çokluğu akşama ayrı bir mutluluk kattı.

Turnuvayı şampiyonlukla tamamlayan Türkiye takımında bir gurur da turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Kaptan Ersan Oral ile yaşandı. Oral'a özel ödülünü bir zamanlar kendisinin de forma giydiği Beykoz Spor Kulübü eski futbolcularından Recep Gürbaşak'ın taktim etmesi günün güzel anlarındandı.

Türkiye takımında teknik sorumluluğu Dost Beykoz Spor Yazarı Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar üstlenirken, kadroda; Beykoz 1908 A.Ş. Altyapı Futbol Akademisi Antrenörü Çetin Nalbantoğlu, Beykoz 1908 A.Ş Kulüp Müdürü Eser Öktem, Beykoz SK eski futbolcularından Ersan Oral, Rivaspor Kulübü Antrenörlerinden Seyithan Bozkurt, BJK Beykoz Futbol Okulu Sorumlusu Ercan Acar, Beykoz'dan yetişen Beşiktaş Altyapılı Profesyonel Futbolculardan Arda Şahin gibi isimler yer aldı.

Her iki takım Grup maçlarında da karşı karşıya gelmiş ve müsabakadan Azerbaycan Takımı 6-4'lük skor ile galibiyetle ayrılan taraf olmuştu. Konsolosluklararası Dostluk Futbol Turnuvasının Finali Maslak'ta bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Spor Kompleksi Halı Sahasında gerçekleşirken Türkiye Takımı rakibinden rövanşı da almış oldu.

Türkiye Takımı Kaptanı Ersan Oral gelen şampiyonluğun ardından yaptığı açıklamada, "Tabii ki gelen şampiyonluk ile büyük bir gurur ve mutluluk da yaşadık. Ben bu güzel organizasyona katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. İleriki yıllarda daha da geniş katılım ile heyecanın daha üste seviyelere taşınmasını diliyorum. Şampiyon kadromuzda çok değerli arkadaşlarım ile birlikte forma giydiği, hepsinin ayaklarına yüreklerine sağlık" diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Ersan Oral, Şampiyon

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"