Beykoz’un dört dörtlük kadroları

  • Güncelleme: 14.06.2015 18:31
  • Okunma: 8831 kez
  • Yorum: 0
Beykoz ilçesi tarihinde ilk kez 4 2.Amatör Lig takımını, 1. Amatör Lig’e çıkma başarısı yaşadı.
Beykoz’un dört dörtlük kadroları

Bu sezon oldukça iddialı bir görüntü arz eden Beykoz temsilcileri sona eren lig müsabakalarının ardından Anadolukavağıspor, Karagözsırtı Mesudiyespor, Örnekköyspor ve Kanlıcaspor ile başarıyı yakalarken bu kulüplerimizin camiaları da büyük sevinç yaşadı.

MESUDİYESPOR:

İstanbul 2.Amatör Lig 13.Grubunda mücadele eden Mesudiyespor sezonu 46 puan ve en yakın rakibi İstanbul Esnafspor'un 8 puan önünde mutlu sona ulaşmış durumda. Sezona Aydın Akbaş'ın Teknik Sorumluluğunda ve son derece başarılı isimlerden kurulu bir kadro ile giriş yapan Eflatun-Sarılı ekip amacına fazla zorlanmadan, tabiri caizse güle-oynaya ulaştı. Mesudiyespor kadrosunda, bu sezon 1.Amatör Ligden İstanbul Süper  Amatör Ligine çıkma başarısı gösteren Çubukluspor takımının iskeletini oluşturan futbolcuların çokluğu gelen şampiyonlukta en büyük katkılardan biri oldu.

ÖRNEKKÖYSPOR:

Beykoz İlçesinin bu şirin köy yeni ismi mahallesinin takımı olan Örnekköyspor Şampiyon olarak çıkmayı çok arzulasa da yer aldığı 2.Amatör Lig 14.Grubundan 3.sırada 1.Amatör Lige geçiş yaptı. Örnekköy Spor Kulübü kurulup resmi hüviyete kavuştuğunda Elmalıspor varken ne gerek vardı diyen oldu...ancak son derece profesyonel bir kulüp açılış töreni yaptılar...İbrahim Başkandan görevi devralan İsmail Türkoğlu hedef büyüttü....Takıma Küçüksu Yenimahallespor Takımından tanıdık, yan yana oynamanın avantajını yaşamış isimlerin yanı sıra Anadoluhisarı İdmanyurdundan, Ortaçeşmespor'dan oyuncular da dahil oldu...lige çok başarılı bir giriş yapıldı, ilerleyen haftalarda bazı maçlarda beklenmedik sorunlar, dış nedenlerden kaynaklanan hatalar puan kayıplarını da beraberinde getirdi. Şampiyon olarak çıkma düşüncesi vardı hep... sezonu ikinci olarak tamamlayıp 1.Lige ilk kez siftah yapacak olmanın heyecanlı yolculuğuna başlamış oldular.

ANADOLUKAVAĞISPOR: 

İstanbul 2.Amatör Lig 15.Grubunda sezona müthiş bir giriş yapan Anadolukavağı ilerleyen süreçte liderliği ligi şampiyon olarak tamamlayan Üsküdar 1919 Spor'a bırakmak zorunda kaldı. Liglere iştirak etmesinin 2.sezonunda gelen bu şampiyonluğun kutlaması renkli anların da yaşanmasına neden oldu. Serdar Lüleburgaz bir önceki sezondan canı fazlası ile yandığından genelde Beykoz dışından oluşan futbolcuları ile lige giriş yaptı. Takımın başına aynı zamanda mahallelerinden bir isim olan tecrübeli Teknik Adam Yaşar Elmas'ın oğlu Taha Elmas yönetiminde girdiler. Serdar Başkan bir taraftan muhtarlık görevi diğer taraftan takımın yoğun gündemi nedeni ile aylar sonra rahat bir nefes aldı, dinlenme fırsatı bulabildi. Tabii ki gönüller biraz burkuk,  şampiyonluk ile bu başarı yakalansa çok farklı bir anı olacaktı.

KANLICASPOR :

Beykoz İlçesinin bu şirin semt takımı, tam 10 yıl önce yaşadığı şampiyonluk sevinci ile döndüğü 1.Amatör lige uzun yıllar sonra tekrar kavuştu. Sezona Ömer Faruk Sökmez yönetiminde giren kırmızı-beyazlı takım son virajda Aydın Çaylı ile yola devam etti. Kulüp Başkanı Ahmet Karaman bunca yıllık koşuşturmacanın ardından rahat bir nefes alıp oh dedi ! son hafta maçında adeta öldü, öldü dirildi dedirtecek anlar yaşasa da 4-3'lük Ortadağspor mağlubiyetine karşın diğer maç sonucuna göre bu işi başardılar. Belki kısıtlı bir kadroları vardı ancak el birliği ile inat edilip çıkılan 1.Amatör Ligde umarız kalıcı olurlar.

Spor Servisi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz