Beykoz'un dört bir yanından kar manzaraları

  • Güncelleme: 08.02.2020 19:19
  • Okunma: 5607 kez
  • Yorum: 0
Beykoz ve İstanbul'da etkisini gösteren ve 24 saat süren kar yağışı sırasında meydana gelen buzlanma nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.
Beykoz'un dört bir yanından kar manzaraları

Dün akşam saatlerinden itibaren etkisini hissettiren ve ilçeyi beyaz örtüyle kaplayan kar yağışı sonrası meydana gelen buzlanma nedeniyle vatandaşlar araçlarını park ettikleri yerlerden çıkarmakta güçlük çekti.

Gümüşsuyu Mahallesi ile Çavuşbaşı bölgesinde etkili olan buzlanma ve don nedeniyle vatandaşlar işe gidemedi, hastalarını hastaneye götüremedi.

Hasta olan yakınını hastaneye götürmeye çalışan Şenol Çolak, meydana gelen buzlanma nedeniyle aracını park ettiği yerden çıkaramadı.

Yolların tuzlanmadığı iddiasını savunan Çolak, "Şu hale baksana. Ne yapacağız şimdi' Ana halterlere tuz attılar. Beykoz Gümüşsuyu burası, İstanbul'un en değerli yeri, şu yolun haline bak. Hastamız var, arabayı çıkartamıyoruz. Kar lastiği de taktık. Tuzlama işlemi şu anda yok. Akşamdan beri aynı." ifadelerini kullandı.

Yine Gümüşsuyu Mahallesinde ikamet eden Nuri Turak da 5-6 yıl önce kış önlemlerinin bu derecede olmadığını dile getirerek, "Artık çalışma yapıyorlar, bir- iki saat sonra saat 1'e doğru yollar açılacak, tuzları attılar. Sabah kar yağınca öyle oldu kaldık ama şimdi açılacak yol" dedi.

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent beyaz örtü ile kaplandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "Sarı uyarı" vererek İstanbulluları buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyarmıştı. Beykoz'da önlemlerin alındığı ana yollarda sorun yaşamayan sürücüler, buzlanan ara sokaklar ve dik yokuşlarda zor anlar yaşadı.

Sürücülerin yanı sıra yayalar da, buzlanmanın yaşandığı yokuşlardan inmekte güçlük çekti.

İlçenin tamamının beyaz örtüyle kaplandığı anlarda çekilen fotoğraflar ise kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Hıdiv Kasrı, Çubuklu ve Karlıtepe bölgelerinden çekilen fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşan vatandaşların uzun süredir bekledikleri kar yağışı nedeniyle sevinçli oldukları görüldü.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz