Yaşam

Beykoz’un doğası, çocuklara emanet

Beykoz’un doğası, çocuklara emanet
14.04.2016 20:11
| | |
10879

Foto galeri Video galeri

TEGV Beykoz Şubesi, bu yıl gerçekleştirdiği fidan dikme etkinliğinin ucuna 'uçurtma' iliştirdi.

TEGV Beykoz Şubesi, bu yıl gerçekleştirdiği fidan dikme etkinliğinin ucuna 'uçurtma' iliştirdi.

İstanbul'un en büyük yeşil alana sahip olan ilçesi Beykoz'un doğası ve doğal güzelliği göz kamaştırıyor. İlçedeki yöneticiler kadar STK temsilcileri de bu yeşil alanları korumak adına büyük bir emek harcıyor. Beykoz'un gözbebeği Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Şubesi, minik yüreklerle Riva'da önce fidan dikti, ardından da uçurtma şenliği gerçekleştirdi.

Program dahilinde ayrıca geçtiğimiz haftalarda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın da katıldığı 'çöpten kâğıt üretme' etkinliğinde, okul bahçesindeki Doğal Tema Bahçesi'ni tanıtan Mehmet Ekşioğlu, minik Beykozlulara organik tohum bilinci konusunda seviyelerine uygun bilgi verdi. Öte yandan geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, TEGV'li heyeti Riva Tesisleri'nde ağırladı ve onlara yemek verdi. Programı ise yalnızca Dost Beykoz takip etti.

TEGV Beykoz Şube Sorumlusu Makbule İnaç'ın ve Gönüllülerin Riva'da gerçekleştirdiği programa, Anadolukavağı Mesadet Taylan İlkokulu Müdürü, Öğretmenleri ve Çocukları, TEGV Yeniköy Öğrenim Birimi Sorumlusu Merve Dinçer, Beykoz Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Zübeyde Gökçek, Beykoz Sadettin Gökçepınar İlkokulu'ndan Ülkü Öğretmen ve öğrencileri, Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Yuva Çocukları, TEGV Gönüllüsü Deniz Çalık ve onun sahibi olduğu Çocuk Yuvasının öğrencileri katıldı. Ayrıca TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe de Dernek Gönüllüleri Ayşegül Mert, Gözde Mert Yücelt ve Melike Kandil Dizman ile programa geldi ve çocuklarla uçurtma uçurdu. Öte yandan Saniye Efe, ilk kez canlı yayında şarkı söyledi.

'Toplamda 140 öğrenci ile 250 fidan dikildi'

Beykoz'un doğasever çocuklarından pek çoğu, hayatlarında ilk kez bir 'fidan dikme' etkinliğine katılırken, TEGV'in Gönüllüleri de etkinlikte kendilerine yardım etti. Toplamda 140 çocuğun katıldığı etkinlikte ise 250 fidan dikildiği kaydedildi. Etkinliğe katılan öğrenciler, gönüllüler ve görevliler Dost Beykoz'a özel poz da verirken, etkinlik kapsamında TEMA'nın Sakarya İli Kocaali İlçesi Gönüllü Sorumlusu olan ve 7 yıldır Anadolukavağı'nda yaşayan Mehmet Ekşioğlu da öğrencilere 'toprak-tohum' konularında bilgi verdi. Seviyelerine uygun olarak ve daha çok çocukları eğlendirerek öğreten Mehmet Ekşioğlu, bu sırada miniklere kase içinde toprak dağıtarak, organik domates ekmeleri için fırsat da verdi.

Uçurtmaların uçurulduğu ve herkesin son derece neşeli olduğu günün sonunda ise topluca Riva'da fidan dikim yerinin karşısında bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne geçildi. Burada TFF yetkililerin karşıladığı heyet, hem TFF içerisinde bulunan Futbol Müzesi'ni gezdi hem de tesislerde yemek yedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TGEV, Fidan, Dikim, Beykoz, Riva

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"