Eğitim

Beykoz'un doğa dostu çocukları umut saçtı

Beykoz'un doğa dostu çocukları umut saçtı
19.03.2015 17:11
| | |
21507

Foto galeri

Kavacık Final Anaokulu'nda okuyan 20 çocuk, öğretmenlerinin nezaretinde fidan dikimi yaptı.

Kavacık'ta bulunan Final Anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin nezaretiyle T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı olan Beykoz Korusu içerisindeki araştırma merkezine geldi ve fidan dikimi gerçekleştirdi. Oldukça heyecanlı görünen minikler, dikilen fidanları sulamayı da ihmal etmedi. Bugünün küçüğü olduğu kadar Beykoz'un aynı zamanda yarınları da olan minikler, hem eğlendi hem de doğa dostu olmayı öğrendi.

Beykoz Korusu'nun içerisinde bulunan Bitkisel Biyoçeşitlilik ve Geofit Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün bugünkü konukları Beykozlu miniklerdi. Kavacık Final Anaokulu Öğretmenleri Yasemin Gürçay, Songül Irmak, Burcu Çankaya, Serap Genç ve Elif Gürçay'ın eşlik ettiği 20 çocuk, Beykoz Korusu'nda hem fidan ekimi gerçekleştirdi hem de doğa sevgisi edindi. Öğretmenlerinin gözetiminde fidan eken çocuklar, daha sonra hortumla fidanları suladı ve gelecekte heyecanla hatırlayacağı güzel bir hatırayı daha hafızalarına ekledi. Oldukça neşeli dakikalar yaşayan çocuklar, doğa sevgisini edinmenin yanı sıra gönüllerince de eğlenme fırsatı edindi.

‘Çocuklar, minik bir solucana yaşama hakkı tanıdılar…’

Fidan ekimi etkinliğine katılan öğrenciler, işlerini bitirdikten sonra toplu olarak öğretmenleriyle birlikte Dost Beykoz objektiflerine poz verdi. Bu sırada bir kız çocuğunun fark ettiği solucan ise hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. Kızın çığlığıyla diğer öğrenci ve öğretmenlerin dikkati de bir anda çalılar arasında ilerleyen solucana yöneldi. Bu sırada erkek çocuklardan birisinin "Öldürelim!" önerisine bir kız öğrenci tepki gösterdi. Songül Irmak adlı öğretmenin, "Hayır, öldürmeyelim. Çünkü her canlının yaşamaya hakkı var" demesiyle biraz olsun rahatlayan minik kız, "Evet, onun da yaşamaya hakkı var! Tamam mı?" şeklinde bağırarak, öğretmenine destek verdi.

Tartışma, meraklı solucana yaşam hakkı tanınmasının ardından sona erdi ve toplu fotoğraf çektirebilmek için hem öğrenciler hem de öğretmenler, bir kez daha Dost Beykoz objektifinin karşısına geçerek poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Kavacık Final Ana Okulu, Beykoz Korusu, Yasemin Gürçay, Songül Irmak, Burcu Çankaya, Serap Genç, Elif Gürçay

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"