Beykoz’un deneyimli kadın futbolcusu veda etti

  • 0
  • 2371
Beykoz’un deneyimli kadın futbolcusu veda etti
Beykoz’un deneyimli kadın futbolcusu veda etti

Beykoz’un Kadınlar Futbol Liglerindeki en deneyimli kadın futbolcularından olan Sanem Yılmaz, son olarak formasını giydiği Rüzgarlıbahçespor takımında aktif futbolculuk kariyerine son verdi.

Kavacıkspor 15 Temmuz Şehitler Stadında oynanan TFF Kadınlar Futbol 3. Lig 3. Grubuna dahil Rüzgarlıbahçespor-Sarıyer Belediyesi müsabakasında son kez takımının başında kaptan olarak çıkan Sanem Yılmaz maçın 30. dakikasında yerini genç oyunculardan Alanur Tüfekçi'ye teslim etti.

Karşılaşma öncesinde Rüzgarlıbahçespor Kulübü Başkanı Fatma Taşkıranlar takıma verdiği katkılardan ötürü seremoni esnasında Sanem Yılmaz'a özel bir plaket takdiminde bulundu.

Futbolun kendisi için vazgeçilmezlerden biri olduğuna vurgu yapan Sanem Yılmaz, veda sonrasında düşüncelerini şöyle aktardı:

“Mahalle arasında bir tutku olarak başlayan futbol aşkım, ilk önce Gümüşsuyusporla ve Nurettin Öztürk hocamla kesişti. Futbolu bana sevdiren bu yolda durmadan çalışmayı disiplini öğreten ilk idolüm oldu. Kalbi güzel çok güzel insanlarla çalıştım... Nuri Kızıltan, Sertaç Olcayto, Özkan Baş, Zafer Kadir Şen, Emre Kocaoğlu... Hepsinden ayrı ayrı dersler aldım gurur duydum çalışmakla hepinize sonsuz teşekkür ederim. Bu süreçte başkanlarım oldu Metin Aydın, Bayram Taşkıranlar.

Fatma Taşkıranlar sizlere de çok teşekkür ederim. Takım arkadaşlarım oldu dostlarım kardeşlerim omuz omuza verdiğim.

Tam 27 sene sonra bugün bu güzel serüvenin sonu oldu. Üzerimde emeği olan herkese sonsuz teşekkür ederim, hakkınızı helal edin. Şampiyon bir takımda kaptanlık yapıp bırakmak ayrıca gurur oldu. Bu güzel gün için bana gösterilen sevgi bağı için minnettarım. Şampiyon Rüzgarlıbahçespor"

Aktif futbolculuk döneminde Gümüşsuyuspor, Taçspor ve Rüzgarlıbahçespor Kulüplerinde forma giyen Sanem Yılmaz, değişik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sahalara çıkarak mücadele etmişti. Bu kapsamda Oyak Şirket Turnuvası ve Açev Kızlar Sahada Turnuvası sayılabilir.

Kızların futbolu en az erkekler kadar sevdiğinde vurgu yapan Sanem Yılmaz, "Maalesef dilimize bu konuda - Kız gibi oynama- gibi yanlış ifadeler de yapışmamış değil. Bunca yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum ki, erkeklerden daha yetenekli, toplara daha sert vuran nice arkadaşımı bilirim. Ne mutlu bana ki, Türkiye'de resmi müsabakalara katılım sağlayan ilk kulüplerden olan Gümüşsuyuspor'da çeyrek asır önce var olan kız takımında forma giydim. Gelinen noktada ilçemizde sadece bir tek kız takımının olmasını da yadırgıyorum. Nedense kulüplerimiz bu konuya soğuk bakmakta. Ben bu kapsamda yıllardır Beykoz İlçesinin adını duyuran, şampiyonluk yaşayan, bin bir çile ve zahmetle var olma mücadelesi veren Rüzgarlıbahçespor Kulübünü saygıyla anıyorum. Beykoz'da futbol oynamak isteyen birçok kızlımız mevcut ancak maalesef bir kulüp dışında onlara kapı aralayacak yer de yok. 27 yıllık aktif sporculuk dönemini yüzden hem sevinç ve mutlulukla hem de bu sebeple burukluk içinde noktalıyorum. Beykoz'da iz bırakabilmişsem ne mutlu bana" diye konuştu.

Spor Servisi

Beykoz Belediyesi’nden çocuklara özel 23 Nisan
Önceki Beykoz Belediyesi’nden çocuklara özel 23 Nisan
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler