Beykoz’un delikanlısına yardım eli uzanır mı?

  • Güncelleme: 11.02.2020 18:27
  • Okunma: 7887 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da iddia üzerinde girmiş olduğu deniz de rahatsızlanan 22 yaşındaki Uğur Özbek 7 yıldır yatağa bağımlı yaşıyor.
Beykoz’un delikanlısına yardım eli uzanır mı?

Denizde hipotermi geçirdikten sonra felç olan 22 yaşındaki Uğur Özbek’in, kök hücre tedavisiyle yeniden sağlığına kavuşabileceği kaydedildi.

Uğur'un tedaviye olumlu tepki vermesi sevindirdi

Artık bu tedavi için Sağlık Bakanlığı raporunun pozitif olması gerekiyor. Uğur'un doktoruna göre gidişat son derece olumlu...

Arkadaşlarıyla girdiği iddia sonucu atladığı denizde hipotermi geçirmesinin ardından felç olan 22 yaşındaki Uğur Özbek, hastalığından kök hücre tedavisiyle kurtulup, eski günlerine dönmek istiyor. 

Beykoz’da iddia üzerine denize girmişti

Özbek, 20 Ocak 2013'te arkadaşlarıyla gittiği Beykoz'da, iddia üzerine denize girmesinden kısa bir süre sonra hipotermiye girdi. Uğur Özbek, dakikalarca suyun altında kalmasının ardından, bir polis tarafından denizden çıkarıldı.

Hayata tutunmayı başaran Özbek için, o günden sonra zorlu bir tedavi süreci de başlamış oldu. Annesi Aynur Pamuk'un desteğiyle iyileşmek için büyük çabalar sarf eden Özbek, uzun tedavinin ardından komadan çıktı.  Özbek şimdi, hastalığına çare olabileceğini düşündükleri kök hücre tedavisinin kendisine uygulanabilmesi için ilgililerden yardım eli bekliyor. 

 "Çocuğumun tedavisinin yapılması için yardım istiyorum"

Anne Aynur Pamuk, oğlunun 7 sene önce arkadaşlarıyla 50 TL için iddiaya girdiğini belirterek 'Dubalara kadar yüzme konusunda 50 TL karşılığında iddialaşmışlar. Uğur dönüşte kasılmış ve hipotermi olmuş. Polisler oğlunu kurtarmış hastaneye götürmüşler. Soğuk su ile sıcak su birleşince beyin kendini kilitlemiş. Bana söyledikleri bu. Uzun süre komada kaldı. Hiçbir tepki vermiyordu. Hiçbir şey yapmıyordu. Şu 1-1,5 seneye yakındır Uğur'da düzelme var. Biz onunla baya konuşuyoruz. Her şeye tepki veriyor. Ağlıyor, beni anlıyor. Müzik dinletiyoruz, resimler gösteriyoruz. O artık her şeyi anlıyor.

Doktor ‘umut var’ dedi

22 yaşında bir çocuk. Doktor umut var dedi. Kimsenin eline muhtaç olmadan yaşamasını istiyorum. Beşiktaş'ı da çok seviyor. Burak Yılmaz ve Quaresma hayranı. Onların adını duyunca gözlerinin içi parlıyor. 

Üç kürlük zorlu tedavi gerekiyor

Uğur'un annesi Aynur Pamuk Uğur'un kök hücre tedavisi için Sağlık Bakanlığı'nın pozitif raporunun olması gerektiğini açıkladı. İstanbul Fatih'te eşinden boşanmış kendi ailesiyle beraber yaşayan Anne Özbek' Geçen sene gelen Sağlık Bakanlığı belgesinde yeni bir vaka olmaması gerekçe gösterildi. Uğur artık tepkiye cevap verdi. Kök hücre için uygunluk kan değeri de olumlu çıktı.

“Lütfen bana yardım edin”

Doktor olumlu konuştu. Sağlık Bakanlığı ise daha yeni olayları sıralamaya sokuyormuş. Lütfen bana yardım edin Uğur kök hücre tedavisi olursa ayağa kalkacak. Ben demiyorum doktoru diyor. Çünkü bu tedavi sürecinden sonra iyileşmesi oranı da çok yüksekmiş. Yetkililer lütfen harekete geçin ve Uğur'umu kurtaralım...    

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aynur Pamuk Uğur, Beykoz, Uğur Özbek

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz