Beykoz'un coşkusunu Taksim'e taşıdılar

  • Güncelleme: 09.03.2020 13:27
  • Okunma: 11197 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, beraberindeki bir tekne dolusu Beykozlu'yla Boğaz keyfi yaparak, önce Kabataş'a oradan da Taksim'e gitti.
Beykoz'un coşkusunu Taksim'e taşıdılar

Türkiye'ye kötü bir rüya yaşatan 15 Temmuz olayları artık Devlet ve Milletçe kontrol altına alınsa da vatandaşların hem olaya tepkisi hem de tedirgin bekleyişi devam ediyor. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte 100'ün üzerinde Milletvekilinin katılım gösterdiği büyük bir mitingi Taksim Meydanı'nda düzenleyen CHP, Beykoz'daki teşkilatından da büyük bir destek aldı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın katıldığı, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri'nin ellerinde çiçeklerle Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve beraberindeki Milletvekili heyetini karşıladığı günde Beykozlular, demokrasi hassasiyetini vatan sevgisiyle süsledi.

Beykoz Merkez Motor İskelesi'nden kalkan bir tekneyle hareket eden Beykozlulara Taksim Meydanı'na kadar İlçe Başkanı Mahir Taştan öncülük ederken, Beykozluların yakından tanıdığı PM Üyesi Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya da Beykozluları Kabataş İskelesi'nde karşıladı. Beykozluların bu çok özel programında ise yanlarında yalnızca ve yalnızca Dost Beykoz vardı.

CHP'ye gönül vermiş Beykozlular, bugün hem demokrasiye sahip çıkmak hem de darbelere karşı bir duruş sergilemek için İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitinge katılmak için Taksim'e gitti. Beykoz Motor İskelesi'nden saat 16.00 sularında hareket eden tekne içerisinde Beykozlular, hem Boğaz turu yaptı hem de sahilden kendilerine destek veren vatandaşlara el salladı. CHP İlçe Yönetimi tarafından finanse edilen, sandviç ve meyvesuyu ikramını da kabul eden Beykozlular, heyecanlı ve coşkulu bir şekilde marşlar ve şarkılar söyledi. Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyeleri Aydın Düzgün, Hakkı Emanet, Süleyman Kılıç gibi isimlerin de yer aldığı yer aldığı tekneden, sahil boyu Beykozlu ve Üsküdarlı vatandaşlara selam da dağıtıldı. Meclis'in sevilen yüzlerinden Hakkı Baba lakaplı Hakkı Emanet ise ailesiyle birlikte Dost Beykoz'a özel poz verirken, bu sırada kendisiyle fotoğraf çekinmek isteyen partilileri de kırmadı. Bu sırada Elif Çelik gibi bazı CHP'li Yönetim Kurulu Üyeleri de teknede bulunan tüm partililerle tek tek selamlaştı ve hâl hatır sordu.

'Hep bir ağızdan Çav Bella söylendi'

Darbe karşıtı sloganlarla tekne yolculuğunu Kabataş'ta noktalayan Beykozlular, burada CHP PM Üyesi Caner Yenidünya'yı da beraberine alarak, Beşiktaş Vodafone Stadı'nın karşısındaki park güzergahını kullanıp, Taksim Meydan'a geldi. Burada onbinlerce partiliyle karşılaşan Beykozlular, bu sırada hem darbe karşıtı sloganlar attı hem de heyetten kopmamaya çalıştı. CHP İlçe başkanı Mahir Taştan ise Beykozlulara önderlik ederek, herhangi bir olumsuz olay yaşanmadan yolculuğun tamamlanması için büyük çaba harcadı.

İBB Başkanı kadir Topbaş ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ve AK Parti İstanbul İl Yönetimi'nin de katıldığı miting sırasında Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma yaparak, darbenin her türlüsüne karşı olduğunu haykırdı. Bu sırada kolonlardan yükselen müzik ve marş sesleri ise taksim Meydanı'nı dolduran kalabalığı coşturdu. Bir ara orijinali Bella Ciao olan ve 'Elveda Güzelim' anlamına gelen Çav bella şarkısı da duyuldu ve bu sırada tüm alanı dolduranların hep bir ağızdan şarkıya eşlik ettikleri gözlendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, CHP, Miting, Taksim, Demokrasi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz