Eğitim

Beykoz'un çocukları tatile çıktı

Beykoz'un çocukları tatile çıktı
16.05.2016 16:19
| | |
4835

TEGV'in Beykoz'daki iki Öğrenim Biriminden birisi olan İpek Kıraç'ta 'yılsonu değerlendirmesi' yapıldı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) Beykoz Öğrenim Birimi, yılsonu değerlendirmesini dün Boğaz Gezisi'nde gerçekleştirmişti. Bugün de Beykoz'daki diğer Öğrenim Birimi olan Göksu'daki TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, gönüllüleriyle birlikte ve gözleme eşliğinde yıl boyu gerçekleştirilen etkinlikleri değerlendirdi. Bu sırada bir konuşma da yapan TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, gönüllü öğretmenlere verdikleri emek dolayısıyla teşekkür ederek, "Birimimize verilen ödevlerin hepsini yerine getirdik. Bu yıl Beykoz'da yaklaşık 1000 çocuğa ulaşarak, 850 olan hedefimizi de yukarılara taşıdık. Sizlerin emekleri ve gönül zenginliği ise bizim gururumuz oldu" şeklinde konuştu. Göksu'da bulunan birimde de etkinlikler sona ererken, bu yılın en çok konuşulan konusu 'eğlenerek matematik öğrenmek' oldu. Güzel bir bahar günü toplantı yapan TEGV'lileri yalnızca Dost Beykoz takip etti.

İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde gerçekleştirilen Yılsonu Değerlendirme Toplantısı, gönüllüler ile velilerin hazırladığı 'gözleme yemeği' eşliğinde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz haftalarda hafif bir operasyon geçiren ve iyileşerek toplantıya yetişen Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, gönüllüler ile gözleme-çay eşliğinde bir yılın muhasebesini yaptı. Oldukça verimli geçen yılda TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nin yaklaşık 1000 çocuğa ulaşark, beklentileri fazlasıyla karşıladığını anlatan Filiz Erdoğan, emek veren tüm gönüllülere teşekkür etti. Meltem Akça, Aslı Ünal Işıldak, Ilgın Çelik, Dilay Sırdar, Şeyma Çınar Güzelsevdi, Büşra Bilge Çoban, Aylin Güney, Gizem Koç, Pınar Erdem ve Hayriye Topçu adlı gönüllülerin katıldığı yemekli toplantıda, daha sonra gelenlerle birlikte yaklaşık 20 kişilik bir grup oluştu.

'Filiz Erdoğan, hamur açma konusunda sınıfta kaldı'

Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği toplantının ardından TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, hamur açan ve gözleme pişiren gönüllü ile velilerin yanına geldi. Burada bir hamur ve oklava alarak açmayı deneyen Filiz Erdoğan, bu işte oldukça acemi olduğunu da gözler önüne serdi. Aslen Karslı olan ve özellikle et yemekleriyle ünlü olan Doğu mutfağını yakından takip eden ve güzel de yemek yapmasıyla bilinen Filiz Erdoğan, ne yazık ki hamur açmakta 'sınıfta kaldı'... Bu sırada TEGV'in gönüllülerinden Şeyma Çınar Gülsevdi de gözlemeleri pişirmeyi denedi ancak o da bu konudaki acemiliği ortaya çıkınca, işi 'ustasına' teslim etti. Oldukça eğlenceli geçen toplantı ve gözleme partisinin ardından TEGV'liler bir araya gelerek, uzunca bir süre sohbet etti.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: TEGV, Beykoz, İpek Kıraç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"