Yaşam

Beykoz'un çocukları hayvansever büyüyor

Beykoz'un çocukları hayvansever büyüyor
10.10.2015 00:25
| | |
4483

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla zengin bir program hazırladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla zengin bir program hazırladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge İstanbul Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Beykoz'un çocuklarına hayvan sevgisi aşılandı. İstanbul Vali Yardımcısı Faruk Eraslan'ın da yer aldığı program çerçevesinde, Beykoz Karlıtepe Ortaokulu ile Beykoz 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, önce Polonezköy Sülün Üretme İstasyonu ve Yabani Hayatı Tanıtım Merkezi'nde bilgilendi ve ardından Polonezköy Piknik Park Hayvanat Bahçesi'ni gezdi. Papağandan kanguruya, piton yılanından kaplumbağaya kadar onlarca hayvanı yakından görme fırsatını yakalayan Beykozlu çocuklar, bu sırada yetkililerden hayvanlarla ilgili bilgi de aldı.

‘Şiir yarışmasında başarılı olan öğrencilere hediye verildi’

Proje kapsamında öğrenciler, hayvan sevgisine dair mini bir şiir yarışmasına da katılırken, 1. olan Betül Coşkun dijital fotoğraf makinesi, 2. olan Ayşe Balta MP3 çalar ve 3. olan Melisa Büyükoğlu kulaklık kazandı. Ayrıca programa katılan tüm öğrencilere birer okul çantası ve şapka hediye edildi. Programı ise ilçede yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Beykoz Polonezköy Sülün Üretme İstasyonu'nda gerçekleştirilen programa, Vali Yardımcısı Faruk Eraslan, Orman Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Osman Demirel, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan ve Beykoz'da görevli Ziraat Mühendisleri katıldı. Polonezköy Sülün Üretme İstasyonu Sorumlusu Veteriner Esra Dağlı'nın ev sahipliği yaptığı günde, Karlıtepe Ortaokulu ve 75. yıl Cumhuriyet Ortaokulu'ndan gelen 50'yi aşkın öğrenci, hem bilgilendi hem de eğlendi.

‘Beykozlu öğrenciler, yabani hayvanların da doğanın dengesini sağlamada rol oynadığını öğrendi’

Sülün Üretme İstasyonu'nun toplantı salonunda slayt gösterisiyle birlikte bilgi verilen çocuklar, yabani hayvanların doğa açısından ne kadar önemli olduğunu öğrendi. Veteriner Esra Dağlı'nın yanı sıra birçok uzman, öğrencilerin karşısına çıkarak, onlara hayvanlarla ilgili bilgi verdi. Tesiste yer alan toplantı salonunun duvarlarında bulunan çeşitli hayvanları merakla izleyen öğrenciler, bu sırada gerçek bir geyik boynuzunu da yakından inceleme fırsatı buldular. Öğrenciler daha sonra kendilerine dağıtılan boş dosya kâğıdına, hayvan sevgisine dair duygu ve düşüncelerini döküp, mini yarışmaya katıldılar. Bu sırada görevli kişiler, öğrencilere süt ve meyveli kek de dağıttı.

‘Cem Sanlı’nın ağırladığı Beykozlu çocuklara öğle yemeği ikram edildi’

Servis araçlarıyla daha sonra Polonezköy Piknik Park Hayvanat Bahçesi'ne gelen Beykozlu öğrenciler ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge heyeti, burada yer alan hayvanları yakından inceledi. Hayvanat Bahçesi'nde bulunan park ve oyun alanlarını da değerlendiren çocuklar, bu sırada gönüllerince eğlendi. İşletme Sahibi Cem Sanlı'nın büyük bir muhabbet ve keyifle ağırladığı Beykozlu öğrencilere, burada öğle yemeği de ikram edildi. Daha sonra hayvan sevgisi konulu şiir yarışmasının sonuçları açıklandı ve kazanan 3 öğrenci için mini bir tören düzenlendi. Bu sırada ise hem şiirler okundu hem de ödül veren yetkililer, hayvan sevgisi üzerine kısa kısa konuşmalar gerçekleştirdi.

Toplu olarak çekilen fotoğrafın ardından ise Vali Yardımcısı Faruk Eraslan, Orman Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Osman Demirel, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Polonezköy Piknik Park Hayvanat Bahçesi İşletmecisi Cem Sanlı'yla birlikte sülün uçurdu. Bu sırada Hayvanat Bahçesi'nin sevimli bir papağanı ise protokol üyeleri ve görevlilerin omuzlarında dolaşarak, onlarla birlikte objektiflere poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Hayvanları Koruma Günü, İstanbul Vali Yardımcısı, Faruk Eraslan, Polonezköy Piknik Park Hayvanat Bahçesi, Betül Coşkun, Ayşe Balta, Melisa Büyükoğlu, Osman Demirel, Necla Çağlayan

reklam
1 Yorum
Mehmet Kerim Ayan13.10.2015 18:53:02

Tebrikler HAYVAN SAĞLIĞINDAN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNİN ANLADIĞINI BİLMİYORDUMM ÖĞRENDİM

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"