Beykoz’un çocukları 15 Temmuz için camide ayağa kalktı

  • 0
  • 12903
Beykoz’un çocukları 15 Temmuz için camide ayağa kalktı
Beykoz’un çocukları 15 Temmuz için camide ayağa kalktı
Beykoz’un çocukları 15 Temmuz için camide ayağa kalktı
Beykoz’un çocukları 15 Temmuz için camide ayağa kalktı
Beykoz’un çocukları 15 Temmuz için camide ayağa kalktı

Beykoz Ortaçeşme Merkez Camii’nde Yaz Kuran Kursuna devam eden çocukların 15 Temmuz vurgusu cami cemaatini heyecanlandırdı.

Eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte yaz Kuran kurslarında dini eğitim alan çocuklar, 14 Temmuz günü Cuma namazı öncesi yer aldıkları cemaatin içinde cami imamı Fatih Babur’un yönlendirmesiyle “Bu Bayrak” şiirini okudu.

Ortaçeşme Merkez Camii İmam Hatibi Fatih Babur’un seslendirdiği dizeleri tekrarlayan çocukların davranışı “15 Temmuz ruhu ayakta” şeklinde yorumlandı.

Konuya ilişkin bir video yayınlayan Ortaçeşme Merkez Camii İmam Hatibi Fatih Babur, vatanına, bayrağına, milletine sahip çıkacak nesiller yetiştirme dertlerinin olduğu belirtti.

Aynı zamanda İstanbul Müftülüğü İzci Kulübü lideri olduğunu da söyleyen Babur, “15 Temmuz şehitler abidesine gittik. Oradaki Hafıza Müzesi’ni gezdik çocuklarımızla beraber. Onun da verdiği bir duyguyla çok güzel bir program oldu. Bayrak Marşı zaten kendi bütünlüğünde de tabiri caizse iliklerine kadar hissettiren bir marştır. Gümbür gümbür okuduğumuz bir marştır.” ifadelerine yer verdi.

Camide Cuma namazı öncesi bir ilk

Yapmış oldukları etkinliğin camide bir ilk olduğuna vurgu yapan Babur, “camide Cuma namazı öncesinde böyle bir faaliyet. Hamdolsun çok da güzel oldu. Cemaatimiz de çok güzel teveccüh gösterdi. Çocuklarımız da aşkla, şevkle okudular. Elhamdülillah.” ifadelerine yer verdi.

Cami derneği olarak yapmış oldukları faaliyetlerden de söz eden Fatih Babır, camide gerçekleştirilen çocuk iftarı gibi etkinliklerden de bahsederek, camide her vakitte namaza gelen çocuklara çeşitli ikramlarının olduğunu söyledi.

Babuz, Ortaçeşme Merkez Camii’ne has bir proje olan, “Camim Bana Destek Oluyor” projesi kapsamında da 25 öğrenciye burs verildiklerini dile getirdi.

Yaz Kuran kursları dolu geçiyor

Fatih Babur, “Bu sene 7-12 yaş arasına hitap etmeye gayret ediyoruz. Camimizde etkinliklerde rutin bir yaz kursu değil. Sabah 9’dan öğle namazına kadar derslerimiz devam ediyor. Bisiklet turu, futbol, izcilik, gezi ve kano gibi etkinliklerimiz de var. Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü de destekçilerimizden bir tanesi. Sağ olsun belediyemiz bu konuda her türlü desteği veriyor. Allah razı olsun cemaatimizden, belediyemizden, gençlerimizden ve yavrularımızdan. Bir gönle dokunabilirsek, bir evladımızın gönlünde güzel bir hatıra bırakabilirsek başarı olmuşuz demektir.” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz Anadolufeneri'nde icradan satılık taşınmaz
Önceki Beykoz Anadolufeneri'nde icradan satılık taşınmaz
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz