Eğitim

Beykoz’un çocukları Acarloft’ta eğlendi...

Beykoz’un çocukları Acarloft’ta eğlendi...
02.04.2016 17:35
| | |
12043

Foto galeri Video galeri

Beykoz Anadoluhisarı'nda bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nin öğrencileri Acarloft, Funloft’ta gönüllerince eğlendi...

Beykoz Anadoluhisarı'nda bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nin öğrencileri Acarloft, Funloft’ta gönüllerince eğlendi...

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) Beykoz'daki iki öğrenim biriminden birisi olan İpek Kıraç Öğrenim Birimi, Filiz Erdoğan'ın çabaları, gönüllülerinin özverileri ve sponsorlarının gayretleriyle Beykozlu çocukları sarıp sarmalıyor. TEGV ile hayatlarında ilk kez Boğaz Köprüsü'nden geçen, ilk kez bowling oynayan çocuklar, derslerindeki başarılarıyla da kendilerine emek verenleri gururlandırıyor.

Önceki gün Acarlar Şirketler Grubu’na ait olan Acarloft'un sponsorluğunda Acarlar Mahallesi'ndeki Funloft'a giden ilkokul öğrencileri, burada ilk kez bowling oyunu oynamanın keyfini yaşadı. Beykozlu çocuklar ayrıca TEGV-Garanti Bankası işbirliğiyle, İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde matematik dersini 'eğlenerek' öğrenmeye başladı.

Anadoluhisarı'nda bulunan TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, Sorumlusu Filiz Erdoğan ve gönüllü öğrencilerin omuzlarında yükseliyor. Haftada yalnızca 2 saatlerini ayırarak Beykoz'daki çocuklara ders veren üniversite öğrencileri ve mezunları, çocukların gülenyüzünü görmek dışında hiçbir şey kazanmıyor. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan ve TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan için Kartal'dan Beykoz'a geldiğini ifade eden Duygu Bozdağ Çakır adlı gönüllü, yaklaşık 5 yıldır bu birimde heyecanla çalışmayı sürdürdüğünü ifade ediyor. Yine onlarca gönüllüden ikisi olan Esra Erkan ve Hikmet Torun da TEGV'deki Beykozlu çocuklar için çabalıyor olmaktan dolayı duydukları gururu dile getiriyor.

'Beykozlu çocuklar matematiği eğlenerek öğreniyor'

Öte yandan TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde aslında kendisi bir Mühendis olan Serhat Yaka'nın öncülüğünde eğlenceli bir ders Beykozlu öğrencilerle buluşuyor. TEGV ve Garanti Bankası işbirliğiyle hazırlanan 'Matematiği Eğlenerek Öğren' adlı eğitim programı kapsamında, çocukları ilk öğrendiği sıralarda çok zorlayan matematik dersi daha da kolaylaşıyor. Hazırlanan eğitim programı dahilinde öğrenciler, birbirleriyle matematik aracılığıyla iletişim kuruyor ve birlikte görüş açılarını zenginleştirme fırsatı yakalıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Acarloft, Funloft, TEGV, Bovling, Çoçuk, Eğlence, Filiz Erdoğan, Esra Erkan, Hikmet Torun, Sponsor

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"