Eğitim

Beykoz’un çocukları, lösemilileri kucakladı

Beykoz’un çocukları, lösemilileri kucakladı
07.11.2015 20:34
| | |
7271

Beykoz Soğuksu Mahallesi İlk ve Ortaokulu'nun öğrencileri, lösemi hastalığına dikkat çekti.

Beykoz Soğuksu Mahallesi İlk ve Ortaokulu'nun öğrencileri, lösemi hastalığına dikkat çekti.

Kan hücrelerinin ve özellikle de akyuvarların, normalin üzerinde çoğalmasıyla kendisini gösteren bir hastalık olan lösemiye, Beykoz Soğuksu İlk ve Ortaokulu'nda dikkat çekildi. "Yaşasın Lösemili Çocuklar" yazılı bir pankart açan Beykozlu öğrenciler, görevli olan arkadaşlarının anlattıklarını dikkatlice dinlediler.

Hiçbir şekilde kişiden kişiye geçme ya da bulaşma riski olmamasına karşın, toplum tarafından kimi zaman korkularak dışlanan lösemili çocuklar, Beykozlu kardeşlerince kucaklandılar. Saçları dökülen ve maske takmak zorunda kalan lösemili çocukların bu görünüşlerini yadırgamayan Beykozlu çocuklar, tıpkı lösemililer gibi ağızlarına bez bir maske taktılar.

Etkinliğin son derece verimli olduğunu dile getiren Soğuksu İlk ve Ortaokulu Müdürü Beytullah Akkurt, öğrencilerin farkındalığının artması için okul olarak sürekli proje geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti. Öte yandan, lösemi hastalığına ve lösemili çocuklara dikkat çekmek için düzenlenen programa, Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi de bir uzman doktoru görevlendirerek, destek verdi.

Soğuksu İlk ve Ortaokulu'nun bahçesinde toplanan öğrenciler, sıraya girerek, arkadaşlarının lösemi hakkında hazırladığı nesir ve şiirleri dinlediler. Okulun 6-C sınıfından Sıla Aleyna Korkmaz, arkadaşlarına lösemi hastalığının belirtileri ve tedavisi konusunda bilgilendirirken, 7-B sınıfından Sıla Taşova, lösemi hastalığının vücuda etkilerini konu alan bir makale okudu. Yine okulun 6-D sınıfından Ebru Somuncu, 5-A sınıfından Ahmet Emre Filiz ve 6-A sınıfından Yunus Uzun ise lösemili çocukları konu alan duygu yüklü şiirleri başarılı bir şekilde seslendirdi.

Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi'nden Dr. Hakan Erkuş'un da katıldığı ve öğrencilerle pratik bilgileri paylaştığı programda, Okul Müdür Yardımcıları Çetin Can ve Necip Kurşun ile Türkçe Öğretmeni Yasemin Şahin ve Güzel Sanatlar Öğretmeni Gonca Özdemir de öğrencilerin hazırladıkları eserleri sunmasına katkı verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Soğuksu Ortaokulu, Lösemi, Beytullah Akkurt, Sıla Aleyna Korkmaz, Yunus Uzun, Dr. Hakan Erkuş, Çetin Can, Necip Kurşun, Yasemin Şahin, Gonca Özdemir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"