Beykoz'un Çiftlik Mahallesinde BEYSEM açılıyor

  • 0
  • 7533
Beykoz'un Çiftlik Mahallesinde BEYSEM açılıyor
Beykoz'un Çiftlik Mahallesinde BEYSEM açılıyor
Beykoz'un Çiftlik Mahallesinde BEYSEM açılıyor
Beykoz'un Çiftlik Mahallesinde BEYSEM açılıyor

Beykoz Belediyesi, Çiftlik Mahallesi’nde yeni bir Sanat ve Eğitim Merkezi açıyor.

Uzman eğitimcilerin görev yapacağı merkez hobi edinmek ve yeteneklerini geliştirmek isteyenilçe sakinlerini ağırlayacak.

Çavuşbaşı sakinlerinden gelen talep üzerine, Çiftlik Mahallesi’ne bakımlı bir meydan ve park alanı kazandıran Beykoz Belediyesi, mahalle sakinlerinin kültürel, eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelikbir de merkez yapıyor.

Beykoz’da kurulduğu günden bu yana başta kadınlar olmak üzere her kesimden ilgi gören BEYSEM artık Çiftlik Mahallesi başta olmak üzere, Yavuz Selim, Baklacı, Çengeldere ve Fatih mahallelerine de hitap edecek.

Yetişkin-çocuk ve gençler için ayrı ayrı atölyelerin yer alacağı merkezde tiyatro, görsel sanatlar, müzik, geleneksel el sanatları, dil, kişisel gelişim, tekstil ve giyim üretimi teknolojisi olmak üzere 7 ana branşta eğitim verilecek.

Mahallerinde ücretsiz kurs ve eğitim imkânınakavuşacak olan Çavuşbaşı sakinleri hobi edinme ve yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak nitelikli bir ortama da sahip olacak.

BEYSEM’de kültür-sanat atölyelerinin yanı sıra gençler ve öğrencilerin kitapların sıcacık dünyasıyla buluşacağı 6 bin kitaplık bir de kütüphane yer alacak.

Pandemi koşulları dolayısıyla uzaktan yapılan BEYSEM eğitimleri normalleşme adımlarının hayata geçmesiyle yüz yüze devam edecek.

Haber Merkezi

Dost Beykoz Gazetesi Şubat 2021...211. Sayı
Önceki Dost Beykoz Gazetesi Şubat 2021...211. Sayı
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz