Güncel

Beykoz'un çevreci gençleri çöp topladı

Beykoz'un çevreci gençleri çöp topladı
2014.09.08 00:00
| | |
6801

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) ve Beykoz Rotaract Kulübü Derneği'nin gönüllü gençleri, sahilde çöp topladı.

Beykozlu balıkçıların da destek verdiği etkinlikte gençler, 'Çöp sepeti denen bir şey var herhalde'... 'Fakat ne topladık'... 'Çöpü yere atmayaydınız iyiydi'... 'Kim attı bilmiyoruz ama biz topluyoruz'... gibi sloganların yer aldığı afişleri taşıdı. Çevredeki vatandaşların da destek verdiği gençler, halk arasında büyük bir farkındalık yarattı.

İBB Beykoz Koru Tesisleri'nin karşısındaki balıkçı barınağının önünde başlayan çöp toplama işlemi, Beykoz Belediye Binası'nın karşısındaki otoparka kadar devam etti. Güzel bir Pazar gününü aileleri ve sevdikleriyle birlikte sahilde geçiren Beykozlular, gençlerin bu anlamlı çalışmasını yürekten alkışladılar. Bir bankın önündeki çekirdek kabuklarını toplayan gençlerin yanına gelen Beykozlu bir Hanım, gençleri bu örnek davranışları dolayısıyla kutladı: "Keşke hiç atılmasa ancak maalesef bazen böyle sorumsuz davrananlarımız olabiliyor..." diyen Hanımefendi, gençlere sözle destek olmakla yetinmedi ve çekirdek toplamalarına yardım etti.

Rotary Kulübü'nün 'genç temsilcilerinin' yer aldığı Beykoz Rotaract Kulübü, BEDES'in gönüllü gençleriyle ortaklaşa organize ettikleri çöp toplama etkinliğini, başarıyla noktaladı. 2429. Bölge Rotaract Temsilciliği’nde bulunan 3. Grup Kulüplerin yer aldığı etkinlikte, Beykoz’un dışında Fatih, Kadıköy gibi diğer Rotaract Şubeleri’nden gelen gençler de yer aldı. İlçedeki vatandaşlara ‘çevre sevgisi’ konusunda kısa süreli de olsa bir farkındalık armağan eden gençleri, ilk olarak Beykozlu balıkçılar kutladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Rotaract Kulübü Derneği, BEDES

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"