Beykoz'un büyük ailesi buluştu

  • 0
  • 11074
Beykoz'un büyük ailesi buluştu
Beykoz'un büyük ailesi buluştu
Beykoz'un büyük ailesi buluştu
Beykoz'un büyük ailesi buluştu
Beykoz'un büyük ailesi buluştu
Beykoz'un büyük ailesi buluştu
Beykoz'un büyük ailesi buluştu
Beykoz'un büyük ailesi buluştu

Dost Beykoz Ailesi Beytaş Teras Cafe’de ki akşam yemeğinde bir araya geldi…

Tüm yazar ve yöneticilerin katıldığı toplantıda fikir alışverişinde bulunulurken, hazırlıkları başlayan yeni döneme ilişkinde görüşler alındı. 

Prof. Dr. Faruk Şen, Dr. Şahin ÇınarAvukatFerda KazancıbaşıRaif Öztürk ve diğer önemli isimlerinde hazır bulunduğu yemeğe Asım Özdemir ve Ekrem Tuncer yurt dışında olmaları nedeniyle katılamadılar. 

Başyazar Kader Gür’ün değerlendirmesiyle başlayan toplantıda aykırı görüşlerde ifade edilirken, traj konusunda yeni çalışmaların yapılması gündeme geldi. 

Dost Beykoz’un her zaman Beykoz için düşünce üreten bir platform ve söyleyecek sözü olanlar için bir kapı olduğunu kaydeden Gür, Dost Beykoz’un tek sermayesinin birlik beraberlik ve bunun devamında bitmek bilmeyen enerjileri olduğunu söyledi. 

Beykoz halkını doğru yönde bilgilendirmek gibi ağır bir sorumlulukları olduğunu ve yapmış oldukları yayınların zaman zaman geniş kesimler tarafından tartışıldığını söyleyen Kader Gür,“kadromuzda akademisyen insanların olması bize duyulan güvenin sağlam bir zeminde ilerlemesinde etken olmuştur” dedi. 

Kamuoyunda çeşitli yayın organlarınca yayılan haberlerin birçok benzer yanı olduğunu fakatDost Beykoz’un kadrosu nedeniyle hiçbir yayınla benzer bir yanının olmadığını ifade eden Kader Gür, bu “kadro Beykoz için çok değerlidir” dedi.

 

Çetin Ünlü: Dost Beykoz Ailesi’ne yeni katılan Çetin Ünlü, Dost Beykoz’un diğer ilçe gazeteleri arasında çok büyük farkı olduğunu geçtiğimiz günlerde Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti’nin yemeğinde katıldığımda fark ettim. Ve bundan mutluluk duydum… Dost Beykoz’u güçlendirmek adına ailedeki herkesin sorumluluk almasının çok etkili ve önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde düşüncelerini açıklarken, “beni aralarına kabul ettikleri için aile üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Prof. Dr. Faruk Şen: Değerli dostlarım, Dost Beykoz’un sayfa düzeni çok iyi, mizampaj ve iyi… Renkleri çok iyi kullanılıyor. Bazı gazeteler vardır. Elime alsam mı, almasam mı? diyetereddüt edersiniz.  Ama bu Dost Beykoz’da bunu yaşamıyorsunuz. Beykoz açısındanDost Beykoz’un yaptığı haberlerin okunur olması okuyucu açısından doyurucu oluyor. Bence Dost Beykoz’un trajı arttırılmalı ve Beykoz’un Dost Beykoz’suz kalmaması gerektiğini düşünüyorum. 

Erdal Öztürk: Dost Beykoz’a baktığımızda gerçekten ulusal gazete havasını yansıtan biryayın olduğunu görüyorsunuz. Bunu sadece ben değil, tüm Beykozlular söylüyor. Bu akşam burada güzel bir aile ortamı var, biz bunu uzun zamandır gerçekleştiriyoruz… 12 yıldır Dost Beykoz ailesi içindeyim… Gerçekten bundan büyük keyif alıyorum. 

Ferda Kazancıbaşı: Çok açık ifade edebilirim ki, kendi kendime kaldığımda, toplumakendimi ifade etme gereksinimi duyduğumda Dost Beykoz imdadıma yetişti. DostBeykoz’da köşe yazmaya başladım… Bu vesileyle Beykoz halkıyla kucaklaşıyorum. Onlarla duygu ve düşüncelerimi paylaşarak mutlu oluyorum… Hakkınızda toplumun çeşitli kesimlerinin değerlendirme yapma gereksinimi duyması fevkalade.  Dost Beykoz’a çok teşekkür ederim. 

Muharrem Kaşıtoğlu: Dost Beykoz yayın hayatına başladığından beri bu ailenin içindeyim… Bu ekibin ekip olmasında Kader Gür’ün büyük emekleri vardır… Uyumadan ve büyük emekleri ile bu günlere gelen büyük bir Dost Beykoz var karşımızda. Beykoz’un spor branşında çok kötü dönemler geçirdiği bu günlerde Dost Beykoz’un buna rağmen spor haberleri yapıyor olması da Dost Beykoz’da çalışmaların ne kadar ciddi yapıldığının bir göstergesidir… 

Dost Beykoz’un taraflı olduğunu söylüyorlar, fakat ben Beykoz’da tarafsız bir basın olduğuna hiç inanmıyorum. Her gazetenin bir tarafı vardır. Yaptığımız bir araştırmadavatandaşların % 55’inin Beykoz gündemini Dost Beykoz’dan takip ettiklerini tespit ettik… Buda Beykoz halkının bu aileye duyduğu güvenine en açık göstergesidirBizegüvenenlere teşekkür etmeliyiz. 

Mustafa Öztürk: Bende Dost Beykoz kurucularından biri olarak memnuniyetimi anlatmakisterim. Ben Dost Beykoz’un bu kadar ileri gideceğini inanın bilmiyordum. Burada KaderGür’ün emeği çok... Gece gündüz demeden yeri geldiğinde ofiste sabahlayan ve evinde çocuklarını dahi göremeyen Kader Gür’ün gerçek anlamda emeğinin karşılığı olarak halkın büyük teveccühünü kazanarak almıştır. 

Basın olarak baktığımızda yerel gazetenin çok ilerisinde olduğumuzdan Beykoz’unkuşkusu yoktur ki, zaten Beykoz’da en çok okunan Dost Beykoz’dur

Sinan Kavrak: Dost Beykoz'un yayına hazırlanışı olsun, basılışı olsun, dağıtımına varana kadar her zaman hazırız, çünkü çok güçlü bir ekibe sahibiz. Bir habere gittiğimizde her arkadaşımızın görevi hazırdır… Günlük programlama yapılır. Herkes birbiriyle iletişim halindedir… Dağıtım yapılır…  Beykoz halkına en iyisini sunabilmek için tüm mücadelemizi gösteririz. Kader Gür’ü en iyi anlayan benimdir çünkü evinde babasını bekleyen ve baba özlemini bekleyen evlatları varken Kader Gür’ün Dost Beykoz’u daha ileriye taşıma için günlerce evine gitmediği günler olmuştur. 

Dr. Şahin Çınar: Bir sadece Dost Beykoz ailesi içinde olmaktan mutluluk duyan insanlardeğiliz. Aynı zamanda Dost Beykoz’un katkılarıyla sağlık alanında hizmet eden insanlarız. İnsanlarımız mütevazi ve yaşadığı yeri seven insanlar. Onlarla birlikte olmak elbette bizim içinde mutluluk vesilesi. Allah nice başarılı yıllar nasip etsin. Dost Beykoz bir aidiyetduygusu ile hareket ediyor. Mesleğim nedeniyle Anadolu’nun birçok bölgesinde yerel gazeteleri inceleme fırsatı buldum. Gerçekten Dost Beykoz iyi bir yayın. Beykoz’u nereden takip edeyim diye düşündüğünüzde, aklınıza gelen tek şey Dost Beykoz’dur. 

Talip Ercan: Beykoz güzel bir yerdir. Güzel olduğu kadar da zorlukları vardır… Basın yayın anlamında baktığınız zaman herkes birbirini tanır… Yaptığınız bir şeyi çok dikkatli yapmakdurumundasınız… Beykoz’un böyle bir özelliği var… Bu özellik içinde Dost Beykoz’unyıllardır yoluna devam etmesi önemli bir başarıdır. Bizde spor haberleri ile bu başarıya omuz vermeye çalışıyoruz. Aile içinde olmaktan mutluyum. 

Mehmet Yorulmazlar: Kader Gür ve Asım Özdemir’in talebiyle Dost Beykoz’da yazı yazmaya başladık… 6-7 yıldır Beykoz’da çeşitli gazetelerde yazıyordum. Ondan önce de dergilerde yazılarım yayınlanmıştı. Akademisyen tarafımız ağır bastığı için siyasete pek girmiyoruz… Buda Dost Beykoz’a farklı bir zenginlik katıyor diye düşünüyorum… 

Tuğba Yılmaz: Ben öncelikle Dost Beykoz Yönetimine teşekkür etmek istiyorum. Kısasürede beni aralarına aldılar. Gerçekten harıl harıl çalışan bir kadro var. Bu yoğun temponun ardından bu büyük ekiple bir araya geldik. Ben gazetecilik bölümünde okuyan bir öğrenciyim. İlk köşe yazım Dost Beykoz’da yayınlandı. Bu benim için çok önemliydi. Ekibi gerçekten tebrik etmek istiyorum.   

Ömer Kasap: Değerli hocalarımın sözleri üzerine söyleyecek çok fazla bir şeyim yok. Hızlı ve güncel hareket kabiliyeti Dost Beykoz’un çalıştığın en bariz şekilde ortaya koyuyor. Beykoz dışından da ciddi takipçisi var. Benim tek diyeceğim şey siyasi olaylara çokgiriyoruzKültürel alanda da çalışmalar yapmak gerekiyor. Beykoz’da siyasetleilgilenmeyen büyük bir kesim var. Bunlara da hitap etmemiz gerekiyor. 

A. Raif Öztürk: Dost Beykoz kriz ortamında bütün herkesin tebessüme ihtiyacı oluyor. Bu tür durumlar için Dost Beykoz’da bir tebessüm köşesi olması lazım. Kim ne gibi marifeti varsa onu ortaya koymalı. Bir karikatür olur, bir fıkra olur. Bu anlamda eksik olduğumuz düşünüyorum. Hepimiz hiç düşünmesek de, hepimiz ahret yolcusuyuz. Siyaset vesaire herkesi ilgilendiriyor. Ama ahret herkesi ilgilendiriyor. Bu anlamda da bilinçlenmeye ihtiyaç oluyor. Sade bir fıkıh köşesi olmasında fayda görüyoruz.

Haber Merkezi

2B mücadelesinin dünü, bugünü, yarını
Önceki 2B mücadelesinin dünü, bugünü, yarını
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu