Beykoz'un bütün kesimleri Yenimahalle'de toplandı

  • 08.11.2018 22:09
  • Güncelleme: 08.11.2018 22:11
  • Okunma: 7547 kez
  • Yorum: 0
Yenimahalle Arkboyu Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği şehitleri anma gecesinde Beykoz'un birçok kesimini bir araya getirdi.
Beykoz'un bütün kesimleri Yenimahalle'de toplandı

Yenimahalle'de ikamet eden vatandaşların kurarak mahalle arasındaki birlik ve beraberliği sürdürmeyi amaçladıkları Yenimahalle Arkboyu Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Dört Kardeşler Düğün Salonu'nda düzenlediği 'Şehitleri Anma' gecesinde ilçenin birçok kesimini bir araya getirdi.

Geceye Dernek Başkanı Murat Ilnam'ın davetlisi olarak CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Belediye Başkan Aday Adayları, STK temsilcileri, Mahalle muhtarları, Şehit aileleri ve mahallede ikamet eden vatandaşlar katıldı.

Şehitler için okunan İstiklal Marşı'nın ardından Muhammed Barutçu ve Hüseyin Özen Kur'an-ı Kerim okudu.

Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, vatandaşları selamlamak üzere kürsüye geldi.

"Aranızda olmaktan mutluyum"

Hamzaçebi, "Burası kardeşlik, dostluk ortamı, Beykoz ve onun mahalleleri benim her zaman gelip gittiğim yerlerdir. Beykozlularla her zaman her ortamda birlikte olduk. Sorunları paylaştık, acıları paylaştık. Cenazelerde, düğünlerde, yemeklerde, iftarlarda hepsinde beraber olduk. Bu akşam da o günlerden bir tanesidir. Aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.

Şehit Kemal Zeren'in evini gördüğünü söyleyen Akif Hamzaçebi, şehit babası Mehmet Zeren'i selamlayarak bütün şehitleri rahmetle ve saygıyla andığını söyledi.

Hamzaçebi'nin konuşmasının ardından Dernek Başkanı Murat Ilnam, Arkboyu Derneği olarak 7.'sini düzenledikleri gecelere devam edeceklerini söyledi.

"Sağlık Ocağı ile ilgili sona geldik"

Ilnam, "Geçtiğimiz Ramazan ayında mahallemizdeki 30 aileye sıcak iftar yemeği ikram ettik. 200 ailemize de giysi ve kıyafet yardımı yaptık. Yine Ramazan ayı içerisinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bin 500 kişilik bir iftar yemeği gerçekleştirdik. Dostluk meclisi adı altında her hafta mahallemizde ilçe yöneticilerimizi ağırladık. Bu toplantılarda mahallemizin sorunlarına yönelik çözümler talep ettik. Bu çalışmalar meyvesini verdi. Mahallemizin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan Sağlık Ocağı ihtiyacıyla ilgili cuma günü çok önemli bir adım atılmış olacak. Bunları sizin desteğinizle gerçekleştirdik" dedi.

Ilnam, konuşmasının ardından Şehit Onbaşı Kemal Zeren'in babası Mehmet Zeren'i kürsüye davet etti, elini öptü ve helallik istedi.

"Dik gider omuzlarda gelirim, demişti"

Zeren yaptığı konuşmada oğlu Kemal Zeren'in askere gitmeden önce 'dik gider omuzlarda gelirim' dediğini söyleyerek, bugüne kadar varlığını esirgemeyen yöneticilere ve mahalle halkına teşekkür etti.

Protokol konuşmaları kapsamında Aygün Şirketler Grubu Onursal Başkanı Cengiz Aygün kürsüye davet edildi. Aygün, Beykozlularla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek teşekkür etti.

"Beykoz adına hoş geldiniz diyorum"

Konuşmalar kapsamında katılımcılara hitap etmek üzere mikrofona davet edilen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, "Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun" ifadeleriyle başladığı konuşmasında, "Bizleri siz değerli misafirlerimizle bir araya gelen derneğimize teşekkür ediyorum. Beykoz adına misafirlerimize hoş geldiniz diyorum" diye konuştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün de yaptığı selamlama konuşmasında daveti için Arkboyu Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Ilnam'a teşekkür etti.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ise derneğin bazı faaliyetlerini katılımcılara aktararak teşekkür etti.

Konuşmaların ardından misafirlere yemek ikram edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz