Beykoz'un bol ödüllü yarışması başlıyor

  • 0
  • 9053
Beykoz'un bol ödüllü yarışması başlıyor
Beykoz'un bol ödüllü yarışması başlıyor
Beykoz'un bol ödüllü yarışması başlıyor
Beykoz'un bol ödüllü yarışması başlıyor

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde düzenledikleri yarışmayla dereceye girenlere birçok ödül dağıtacak.

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, başvuruları devam eden "1915 Çanakkale Çevrimiçi Bilgi Yarışmasının" tanıtımını yapmak ve Ensar Vakfının Beykoz’da yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi vermek adına basın mensupları ile biraraya geldi.

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi’nin Kavacık'taki merkezinde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Şube Başkanı Bilal Habeş Açılan, "1979 yılında bir grup dertli insan tarafından kurulan Ensar Vakfı bugün Türkiye’nin 160 farklı noktasında kurulduğu günden bugüne kutlu yürüyüşünü devam ettirmektedir." dedi.

Amaçlarının geçmişten gelen mirası geleceğe taşımak olduğunu kaydeden Açılan, "Bu yürüyüşten maksat 1400 yıllık bir mirası gelecek kuşaklara taşımaktır. Gerek vakfımızın kuruluşundan bugüne, gerekse Beykoz şubemizin oluşumundan günümüze dek görev alarak bu mirası daha ileri taşımamız için bayrağı bize devreden kıymetli insanlara teşekkürü bir borç biliriz. İnsani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmenin derdiyle dertlenen Ensar Vakfı, 42 yıllık birikimi ile kazandığı bilgi, tecrübe, güç, ruh ve binlerce kardeşi ile yoluna devam ediyor ve  edecek. Çok iyi biliyoruz ki gençliği ihmal edenler geleceğini imha ederler." ifadelerini kullandı.

Bu vatanın evlatları için bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferinin önemine de değinen Bilal Habeş Açılan, "Bu günlere gelirken tarihimizde bir dönüm noktası olan Çanakkale Destanını hatırlamak, genç nesillere bu destanı öğretebilmek, tüm şehit ve gazilerimizi hayırla yad etmek amacıyla Beykoz’umuzda Çanakkale temalı, ödüllü bir bilgi yarışması düzenlemeye karar verdik." ifadelerini kullandı.

Açılan, şunları söyledi:

"Pandemi koşullarına uyum sağlayarak bu yarışmamızı internet bağlantısı olan her cihazdan katılmanın mümkün olacağı şekilde dizayn ettik. Yarışmamızı gençler ve yetişkinler olmak üzere 2 kategoride planlayarak rekabeti ve heyecanı arttırmayı amaçladık. Tarihçi Yazar Mehmet DİLBAZ  koordinatörlüğünde hazırlanan sorularla hem eğlenmeyi hem öğrenmeyi hedefledik. Yarışmaya katılmak isteyenler ‘beykoz.ensar.org’ web sitemiz üzerinden kayıtlarını yaptırarak, Ali Erkan KAVAKLI Hocamızın ‘Matarama Kan Doldu’ eserine ücretsiz bir şekilde erişim sağlayıp Çanakkale Destanı hakkında bilgi dağarcıklarını geliştirebilirler."

Yarışmaya başvuru www.beykoz.ensar.org adresinden 12 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek.

Çevrimiçi ortamda 13 Mart akşamı saat 20.00'de gerçekleştirilecek yarışmanın sonuçları 18 Mart akşamı 19.15'te açıklanacak.

Yarışma Kategorileri ve Ödüller

1’incilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayar

2’ncilik Ödülü: Cep Telefonu

3’üncülük Ödülü: Tablet

Haber Merkezi

Beykoz'da elektrik kesintileri (26 Şubat 2021)
Önceki Beykoz'da elektrik kesintileri (26 Şubat 2021)
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz