Sağlık

Beykoz’da bir tek yoğurt kalmıştı

Beykoz’da bir tek yoğurt kalmıştı
01.09.2016 21:34
| | |
49923

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hile karıştırılmış ürün ve firmaları teşhir etti. Teşhir edilen ürün ve firmalar arasında maalesef Beykoz’da var.

Kanlıca yoğurdunda hile mi var?

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı 229 firma ve 355 ürün arasında Beykoz’un en meşhur gıda ürünlerinden olan Kanlıca Yoğurdu da var.

Kanlıca’nın adıyla özdeşleştirilmiş yoğurdun içinde bitkisel yağ olduğu tespit edilirken, hileli ürünü Sakkaflar Tarihi Meşhur Kanlıca Yoğurdu adıyla Muhammed Ali Sakkaf’ın ürettiği de açıklandı.

Öte yandan Sakkaflar Tarihi Kanlıca Yoğurdu’nu üreten firmaya ait olduğu tespit edilen www.kanlicayogurdu.com adresli web sitesinde yapılan incelemede; “Kanlıca'da ya da değil, Tarihi Meşhur Kanlıca Yoğurdu ile Kanlıca'lı sevgi dolu anlar... Dünden bugüne geleneksel tadı yaşayın ve yaşatın bizimle; ki, şaire inat olsun: "Umursayan çok Kanlıca'daki yoğurdu". Poyraz Dede'den bugüne 5 kuşaktır ailecek sevgiyle ürettiğimiz yoğurdumuz sizlerin sayesinde bugün tüm dünyada Kanlıca yoğurdu olarak tanınıyor... "Tarihi Meşhur Kanlıca Yoğurdu" doğal ve katkısız olarak aynı tadı sizler için koruyor” şeklinde ifadelerin olması dikkati çekti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kanlıca, Sakkaflar, Hüseyin Sakkaf, Hile, Kanlıca Yoğurdu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"