Beykoz'un Beykozludan başka dostu yok!

  • 18.01.2019 14:15
  • Okunma: 9741 kez

Elif ÇELİK


Neler oluyor Beykoz'da Allah aşkına?

Yok doğası bozulacak, yok betonlaşma artacak. Biz bunu mu istiyoruz? Bunu mu hak ediyoruz Beykozlular olarak?

AK Parti ilçeye beton sevdalısı bir ismi getirince tüm gözler partimiz CHP'ye çevrildi. Şimdi bu 'imdat' diye bağıran doğayı kurtarmak gerekmez mi? Doğa aşığı insanlar olduğuna inandığım CHP Genel Merkezimiz, bu kadar zaman bekleyip zaten geç kaldığı bir adayı Beykoz için açıklarken, doğanın sesine de kulak veremez mi? Gerçekten doğaya da sahip çıkarak, Beykozlunun da istihdamını sağlayacak bir yol yok mudur Beykoz'da? Mesela CHP aydınlığıyla çağdaş bir turizm hedeflenemez mi? Bu kadar mı kısır bir siyasetimiz var? Tüm yollar, Beykoz'u baştan aşağı beton haline getirmekten mi geçiyor Dostlar?

Hayır! Halkı düşünen bir aday elbette mümkün... Bunun tohumları CHP'mizde var. AK Parti'nin 10 yıldır bir türlü yapmayı beceremediği ulaşım sorununu çözmek, CHP için zor olmamalı. Bizim bu konuda hem teknik hem de etik bakımından uzman partililerimiz var.

Hani bizim çocukluğumuzdaki hayallerimiz? Gelecekte bahçemize domates-biber ekerken, çocuklarımızın eteklerimizden çekiştireceği hayali? Bir yaz akşamında kapı önünde komşularla gülüş-cümbüş çay keyifleri? Neden hayallerimizin onuru kırılır oldu? Bu villalar, zengin ama görgüsüz yaşamak kimin hayali? Hangimiz böyle düşündü de şimdi üzerinde yaşayan tüm canlıları ortadan kaldırıp bina dikmeyi, işten sayıyoruz? Hangimiz çıkarcı ve sinsi bir kişiliği kendimize yakıştırıyoruz?

Kim kandırıyor bizi? Kim? Kim kandırabilir ki? Evlerimizde tüten bacayı, neresi olduğunu bilmediğiniz bir kente taşımak, kimi mutlu eder? Zenginlik dediğin, karnının doyması, sağlıklı olmak ve etrafında düşünceli komşular tutmaksa eğer kim daha fazla paraya bunu değiştirebilir ki? Her şey yoksa para demek mi?

Beykoz'umuzun da Beykozlumuzun da canı yanıyor Dostlar. Beykozlular, Emine Ablasına, Fatma Teyzesine, Güner Ablasına, Hızır Amcasına, Necmiye Teyzesine, İfakat Ablasına, Mualla Ablasına sahip çıkmalılar. Burası bizim doğduğumuz ve doyduğumuz semttir. Mahallemizin sıcacık sokaklarında oynayan çocukların gülüşmelerini hiç kimse susturamasın. Kim hangi partiyi yada hangi adayı desteklerse desteklesin bu böyle olmalı; Beykozlular hepimize sahip çıkmalılar.

Yoksa, siz söyleyin:

Beykozlunun Beykozludan başka bir dostu mu var?

Anahtar Kelimeler: Beykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları