Spor

Beykoz'un Berranur'u yine zirvede

Beykoz'un Berranur'u yine zirvede
06.01.2016 18:04
| | |
3217

Beykoz Belediyespor’un yıldız ismi Berranur Çiftçi, 2016 yılının ilk günlerinde İstanbul Şampiyonluğu olarak ilçemize altın madalya sevinci yaşattı.

Beykoz Belediyespor’un yıldız ismi Berranur Çiftçi, 2016 yılının ilk günlerinde İstanbul Şampiyonluğu olarak ilçemize altın madalya sevinci yaşattı.  

Kariyerinde Avrupa 3.lüğü, Türkiye Şampiyonluğu ve defalarca İstanbul Şampiyonluğu’na imza atan genç sporcumuz bir kez daha “İstanbul Taekwondo Şampiyonu” unvanını kazandı.

Berranur Çiftçi, 1-3 Ocak 2016 tarihleri arasında Sarıyer Spor Salonu’nda gerçekleşen İstanbul Şampiyonası’nda atlın madalyayı aldı.  

+59 kiloda yarışan ve müsabakalarına çok rahat başlayan Şampiyon Sporcumuz yarı final müsabakasında Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü Takımı Sporcularından Rabia Budak karşısında 18-0 sayı nakavtının ardından adını final müsabakasına yazdırdı.

Final maçında Tuzla Belediyespor adına yarışan Hümerra Kar ile yaptığı karşılaşmada da başarılı bir performans sergileyen sporcumuz bu kez 19-1'lik skor ve sayı nakavtıyla maçı kazanıp altın madalyaya ulaştı.

Berranur Çiftçi bu başarısıyla İstanbul Takımına seçilerek, 23-24 Ocak tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleşecek grup maçlarına katılmaya hak kazandı.  

Beykoz Belediyespor Taekwondo Takımı Antrenörü Osman Günaçtı İstanbul Şampiyonası’nın ardından yaptığı açıklamada, "2016 yeni şampiyonlukları kucaklayacağımız bir yıl olacak. İstanbul Şampiyonası’yla güzel bir başlangıç yaptık.  Berranur kendisine olan güvenimizi hiçbir zaman boşa çıkarmadı. Birlikte çok ciddi ve disiplinli bir çalışma programı uyguluyoruz. İstanbul Şampiyonas’nın ardından Sakarya'daki grup karşılaşmalarında da aynı başarıyı tekrarlayacağına inanıyorum. Berranur’un yeni hedefi ise Şubat ayında Antalya’da yapılacak Uluslararası Turkish Open Turnuvası olacak. Bu turnuvada Berranur ‘un yanı sıra bir diğer şampiyon sporcumuz olan Begüm Aktel de yarışacak. Beykoz'a inşaallah başarı haberleriyle döneceğiz." diye konuştu.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Belediyespor, Berranur Çiftçi, Madalya, Altın, osman Günaçtı, Taekwondo

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"