Beykoz'un beklediği sonuçlar açıklandı

  • 3
  • 14016
Beykoz'un beklediği sonuçlar açıklandı
Beykoz'un beklediği sonuçlar açıklandı

Beykoz’un tarih, doğa ve insan manzaralarının amatör ve profesyonel fotoğrafçıların objektifinden en güzel karelerle yansıdığı yarışma sonuçlandı.

Beykoz Belediyesi, Türkiye Fotoğraf Vakfı ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğiyle ilçenin tanıtımı ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlamak için düzenlenen yarışmayla fotoğraf sanatı açısından ilçenin cazip hale gelmesi amaçlandı. 

Başvuruların 10 Eylül - 4 Ocak tarihleri arasında alındığı, toplam 112 bin TL ödüllü organizasyona 703 yerli ve 2 yabancı olmak üzere toplam 705 katılımcı 4 bin 754 fotoğrafla başvurdu.   

İki kategoride açılan yarışmanın "Foto Öykü" Kategorisi’ndeki birinciliği Caner Başer, ikinciliği Kemal Özkılıç, üçüncülüğü ise Emrah Ildız kazandı.

"Serbest" Kategori birinci Neşe Arı, ikinci Ömer Kara, üçüncü ise Kahraman Turan oldu. Özel Ödülü Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Muhammed Enes Yıldırım kazandı.

Ödül kazanan fotoğraflar, aralarında ünlü Foto Muhabiri Coşkun Aral, Erdal Yazıcı, İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Nazan Tuna ve Süleyman Gündüz gibi usta fotoğraf sanatçılarının yer aldığı jüri tarafından seçildi. 

Beykoz Belediyesinde yapılan seçici kurul toplantısı için 17 Ocak Cuma günü bir araya gelen ustalar, yarışmaya gönderilen fotoğrafları tek tek inceleyerek kompozisyon, anlatım, bütünlük ve renk kategorilerinde titiz bir değerlendirmeye tabi tuttu. Kendisi de fotoğraf sanatına gönül veren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul’un en köklü ilçeleri arasında yer alan Beykoz’un tanıtımı için öncülük ve teşvik ettiği yarışmanın seçici kurul toplantına katılarak seçimleri izledi. 

Beykoz Belediyesi, "Foto Öykü Kategorisi"nde birinciye 10 bin TL, ikinciye 8 bin TL, üçüncüye 6 bin TL ödül verecek.

Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 4.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 3.000’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahibi ise 1.000’er TL ile ödüllendirilecek.  

Yarışmanın “Serbest Kategorisi”nde birinci 5 bin TL, ikinci 4 bin TL, üçüncü 3 bin TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü’nün sahibi 2 bin TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri biner TL ve en fazla 30 adet Sergilenmeye Değer Eser sahibi ise 500’er TL ile ödül alacak. Anadolu Ajansı Muhabiri Gencebay Gür de sergileme ödülü kazandı.

Beykoz’un en iyi anlatan fotoğrafların sahipleri, 25 Ocak 2020 Cumartesi günü, saat 19:00’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılacak sergi ve törenle ödüllerine kavuşacak.

Sonuçları görmek için tıklayınız

Haber Merkezi

Kas-Der Beykoz finalistleri belli oldu
Önceki Kas-Der Beykoz finalistleri belli oldu
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (3 Yorum)

Okan (3 yıl önce)

Yarışmanın beykoz ile alakası yok bir tane bile kundura ile alakalı fotoğraf yok. 110bin tl. Biz imar bekliyoruz bunlar fotoğraf derdinde hayret. Milletin evi depremde yıkılacak

Ahmet (3 yıl önce)

Aynen, bütün sorunlar halledildi, imar da çıktı tek derdimiz fotograf çekimi.

Nihat (3 yıl önce)

Bumu yani beykozun beklediği

Yorum Yaz