Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor

  • 0
  • 10428
Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor
Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor
Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor
Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor
Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor
Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor
Beykoz'un Başhekimi de yerli aşıyı bekliyor

Kovid-19’un yeni varyantı Omicron’un yayılması Beykoz’da da etkili oldu. Vatandaşlar PCR ve aşı kuyruklarını uzattı.

Yaklaşık iki yıldır dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Kovid-19’un yeni varyantı Omicron endişesi Beykoz’u da etkiledi. Beykoz Devlet Hastanesi’nde zaman zaman gerek PCR gerekse aşı kuyruklarının uzadığı görüldü.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu konuya ilişkin yapmış olduğu değerlendirmede, kuyrukların uzamasında bazı vatandaşların gün aşırı test yaptırmak istemelerinin kısmi olarak etkisi olduğunu belirtti.

PCR taraması için hastane dışında ayrı alan

Beykoz Devlet Hastanesi’nde açık alanda tarama amaçlı PCR testleri için ayrı bir bölüm oluşturduklarını, numunelerin orada verildiğini, gelen vatandaşların PCR testi için hastanenin içine girmelerine gerek olmadığını söyleyen Başhekim Erdoğdu, zaman zaman yaşanan gereksiz tartışmalara da dikkati çekti.

Kimliksiz hiçbir kurumda işlem yapılamaz

Hiçbir resmi kurumda kimliksiz işlem yapılamayacağını, bunun Beykoz Devlet Hastanesi’nde de böyle olduğuna işaret eden Erdoğdu, “vatandaşın kimlik numarasını ezbere biliyor olmasının bizim için bir önemi yok. Vatandaşlarımız kimliğini ibraz etmek zorunda. Başka türlü işlem yapmamız mümkün değil. Vatandaşların bu nedenle sağlık çalışanı ile tartışmaya girmemesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Sonuçlar en geç 24 saatte çıkıyor

PCR testi için her gün gelen insanların olduğunu ve bir PCR testinin 48 saat geçerli olduğunu ifade eden Süleyman Erdoğdu, “numuneler, Sancaktepe İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gidiyor, sonuçlar en erken 6 saat en geç 24 saatte çıkıyor.” dedi.

Omicron hastaneye yatışları etkiledi mi?

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Erdoğdu, “bu süreçle birlikte hasta sayısında kısmi bir artış gözlemliyoruz. Kovid hastalarımız için 4 ayrı servisimiz var. Yatan hastaların aşı olmayan insanlar olduğu da dikkatimizi çekiyor. Bunun dışında aşı olup ta, hastalığa yakalanan vatandaşlarımız genellikle ayakta tedavi ediliyor” diye konuştu.

Turkovac’ı bekliyorum

Vatandaşların hatırlatma dozunu ihmal etmemelerini isteyen Başhekim Erdoğdu, şehir hastanelerinde Turkovac’ın yapıldığını kendi hastanelerine henüz gelmediğini ifade ederek, Sinovac’ta olduğu gibi kendi hastanelerine geldiğinde vatandaşı teşvik amaçlı Turkovac’ı da ilk olarak kendisinin yaptıracağını belirtti.

Temiz hava, su istirahat

Kovid’i ayakta geçiren hastalara da tavsiyelerde bulunan Erdoğdu, “temiz hava, istirahat, bol bol su ve maske, mesafe başlıca tedavi metodudur” dedi.

Gece 24.00’a kadar aşı yapılıyor, numune alınıyor

Öte yandan Beykoz Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Aydan Dündar’da, hali hazırda hastanelerinde 10 aşı polikliniği bulunduğunu, şu an için 5 aşı odasının aktif olduğunu ifade ederek, sabah 08.00, akşam 24.00 saatleri arasında gerek aşı, gerekse PCR hizmetinin sürdüğünü belirtti.

Biontech ve Sinovac olmak üzere günlük ortalama 1500’ün üzerinde aşı uygulaması yaptıklarına vurgu yapan Bayan Dündar, yine aynı oranlarda da PCR testi alındığını ifade etti.

Ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

Talebe göre aşı polikliniklerini arttırabildiklerine dikkati çeken Aydan Dündar, “şu anda talebi karşılıyoruz. Süreçle ilgili bir sorunumuz yok. Ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Biraz fazla çalışıp, yoruluyor olsalar da özveriyle çalışıyorlar” dedi.

Turkovac’ın gelmesiyle yoğunluk bekliyoruz

Aydan Dündar, “Beykoz’da Turkovac yerli aşımızı soranların sayısı oldukça fazla… Hastanemize gelmesiyle birlikte bir yoğunluk öngörüyoruz. Ona göre tedbirlerimizi aldık. Talebi karşılayacak durumdayız” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Zeki Aksu Beykoz’un önemli isimlerini icraya düşürdü
Önceki Zeki Aksu Beykoz’un önemli isimlerini icraya düşürdü
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor