Beykoz’un avukatları olarak çok şanslıyız

  • Güncelleme: 05.04.2019 19:49
  • Okunma: 10373 kez
  • Yorum: 0
5 Nisan Avukatlar günü nedeniyle Beykoz adliyesi önünde bir program düzenlendi.
Beykoz’un avukatları olarak çok şanslıyız

Hukuk Büroları Beykoz’da olan avukatların katıldığı programda, 5 Nisan Avukatlar günü kutlanırken, diğre yandan da hukuk sisteminde yaşanan olumsuzluklar dile getirildi.

Cumhur Yıldız, Hikmet Baki ve Cahide Bozkurt gibi tanınmış avukatlarında yer aldığı programda günün önemine ilişkin konuşmayı Erdal Demir yaptı.

Beykoz Adliyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan avukatlar, Atatürk ve Şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı okudu.

Programda, Beykoz Adliyesi’nin kendi bölgelerinde olduğu ve adliye içinde baro odasının bulunması nedeniyle çok şanslı olduklarını söyleyen Erdal Demir, “bu nedenle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Beykoz’da yaşayan avukatlar olarak şanslı olsalar da, Türkiye’de yaşayan avukatlar olarak çok sansız olduklarını Erdal Demir, 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü’nün ardından Türkiye’de hukuk sisteminin askıya alındığını iddia etti.

“15 Temmuz büyük bir korku ortamı yarattı”

“15 Temmuz FETÖ Darbesi ülkede büyük bir korku ortamı yaşattı ve bu korku en tepeden itibaren toplumun her kesimine hâkim oldu. Hâkimler odalarında rahat oturamıyorlar, konuşamıyorlar, arkadaşlarıyla buluşamıyorlar” diye konuşan Erdal Demir, avukatların duruşmayı girdikten sonra kendisini hangi polisin takip ettiğinin korkusunu yaşadığını kaydetti.

“Bazı hâkimlere emir ve talimat veriliyor”

“Türkiye’nin büyük bir korku iklimi içerisinde yaşadığını söyleyen Avukat Demir, demokrasi hukukun üstünlüğü, demokrasinin ve kuvvetler ayrılığının ne kadar önemli olduğunu bu günler bize bir kez daha öğretti” şeklinde konuşan Erdal Demir, bazı hakimlere emir ve talimat verildiğini dile getirdi.

Ticaret hakimin bir bakan aracılığı ile arandığını söyleyen Demir, ticaret mahkemesini arıyorlar, komisyon aracılığı ile ‘bakan bey şu dosyada konkordato vermemenizi istiyor’ diyorlar şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında yine hukuk içinde yaşanan bazı sorunları dile getiren Erdal Demir, Türkiye’de hukuk hiçbir zaman bu kadar ayaklar altına alınmamıştı” ifadelerini kullandı.

Erdal Demir yine çeşitli konulara yorumlar yaptığı konuşmasının sonunda 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlayarak ifadelerini tamamladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Avukatlar Günü, Erdal Demir, Beykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz