Beykoz’un Avrupa’daki muhtemel rakipleri

  • 12.07.2017 20:07
  • Güncelleme: 12.07.2017 20:08
  • Okunma: 4981 kez
  • Yorum: 0
2016-17 Sezonun Türkiye Hentbol Süper 2. olarak tamamlayan Beykoz Belediyespor’un Avrupa Kupalarındaki muhtemel rakipleri belli oldu.
Beykoz’un Avrupa’daki muhtemel rakipleri

Avrupa Genelinde ülkelerinde aldıkları derecelere göre belirlenen 42 takım resmi olarak açıklandı.

Beykoz Belediyespor, 15 takımdan oluşan grupta bir üst tura çıkabilmenin mücadelesini verecek. Türkiye'yi EHS Kupasında temsil edecek olan Beykoz Belediyespor diğer 15'li üst gruptaki takımların rakibi olacak. 18 Temmuz'da Kura çekimi yapılacak ardından 2-3 Eylül'de ilk maçlar, 8-10 Eylül'de ise rövanş karşılaşmaları oynanacak.

Beykoz Belediyespor’un muhtemel rakipleri ise şunlar olabilecek:

RK Dubrava-Hırvatistan,

SL Benfica-Portekiz,

BSK Handball Elite-Norveç,

ZTRZaporozhye-Ukrayna, 

Dukla Praha Çek Cumhuriyeti,

Valur FC İzlanda, 

Maccabi S.Rishon Lezion-İsrail,

Ing-signis HB West Wien-Avusturya,

Achiless Bocholt-Belçika,

HC Vojvodina-Sırbistan, 

IEK Xynı Dikeas-Yunuanistan, 

KH Besa Fam Gas-Hollanda, 

HB Esch-Luksenburg, 

Pölva Serviti Estonya

Beykoz Belediyespor Erkek Hentbol Takımı 2017-18 Sezonuna 1 Ağustos'ta çıkacağı Kastamonu Kampı ile başlayacak. Bu sezon Takımın Antrenörü ise son 3 yıldır Takımı çalıştıran ve üst üste lig yükselten İsmail Tarakçı'nın yerine Mesut Ilgın olmuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan Muharrem Kaşıtoğlu, geride kalan 3 yıllık süreçte çok önemli başarılara imza attıklarını söyleyerek, "Geçen sezon ilk mücadeleye çıktığımız Erkekler Hentbol Süper Liginde sezonu ikinci sırada tamamlayarak, Avrupa Kupalarında oynama hakkı elde etmiştik. 18 Temmuz'da değişik ülke temsilcileri olan 15 Takım arasından rakibimiz belli olacak. Çok uzun yılların ardından İlçemizi ilk kez Takım sporlarında Avrupa'da temsil edeceğimiz için mutluyuz" şeklinde konuştu.

Spor Servisi