Beykoz’un atletleri Trabzon’dan şampiyon döndü

  • Güncelleme: 22.02.2021 17:52
  • Okunma: 781 kez
  • Yorum: 0
Bu yıl 41. düzenlenen Trabzon Yarı Maratonunda Beykoz Belediyesi Atletizm Takımının rüzgârı vardı...
Beykoz’un atletleri Trabzon’dan şampiyon döndü

Bir önceki yarı maratonun yapıldığı Adana'dan da derece ile dönen ve Trabzon Yarı Maratonu için sıkı bir hazırlık süreci yaşayan atletizm takımının yakalamış olduğu başarı ilçede gurur kaynağı oldu.

Trabzon Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortak çalışması ve sponsorların verdiği destek ile yapılan Yarı Maraton büyük heyecan ve çekişmeye sahne oldu.

Beykoz Belediyesi Atletizm Takımı Sporcuları 21 Kilometrelik yarışa dahil olurken bireysel bazda Abdullah Tuğluk 6., Ramazan Baştuğ 8., Bekirhan Kabadayı 9. ve Şehmuz Sarıhan da 23. sırayı elde etti. Takımlar bazında yapılan puanlama sonunda Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Atletizm Takımı bu kategoride ilk sırayı elde ederek Şampiyon oldu.Beykoz Belediyesi GSK Atletizm Takımı Menajeri Oğuzhan Yılmaz başarı çıtalarını her geçen gün daha da üst seviyelere çıkardıkları bilgisini verirken, "Geçtiğimiz Ocak Ayında gerçekleşen Adana Kurtuluş Yarı Maratonunda yaşadığımız ikinciliğin ardından sıkı bir çalışma dönemi yaşamıştık. Açıkçası bu başarıyı bekliyorduk. Bireysel anlamda çok zorlu rakiplerimiz vardı. Kenyalı ve Etyopyalı bir de ferdi katılımcının ardından Kulüp olarak ilk sıraları elde eden de biz olduk. Genel sıralama sonunda almış olduğumuz puan ile Takım halinde şampiyon olduk. Kısa sürede gelen bu iki başarılı sonucu Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın'a hediye ediyoruz" diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Trabzon, Atlet