Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre

  • 0
  • 1467
Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre
Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre
Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre
Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre
Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre
Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre
Beykoz’un asırlık kulübünde kıran kırana kongre

Türkiye'nin asırlık camiaları arasında yer alan Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü Olağan Kongresi yapıldı.

İki adaylı kongre bir saat gecikmeli başladı… Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca, TÜFAD İstanbul Başkanı ve Marmara Üniversitesi SBF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yorulmazlar, Beykoz SGK Müdürü Ferda Özkalender, Kızılay Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Resul Rençber, Göksu Mahallesi Muhtarı Gül Bağdatlı, Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun ve Boğaziçi 1907 Spor Başkanı Okan Yiğit’inde katıldığı kongrede kulübün efsane isimlerinden Saha Ramazanoğlu ile Okan Karakaya yoğun ilgi gösterildi.

Divan Kurulu Başkanı Kamil Adnan Güner olurken, katip üyeler ise Şeref Özbek ve Özcan Ege’den oluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz kısa bir değerlendirme konuşması yaptı.

Ardından konuşan Divan Başkanı Kamil Adnan Güner, kulübün kuruluşu itibari ile görev yapan herkese teşekkürlerini iletti. Kulübün çıtasının bir adım daha ileriye taşınma düşüncesini de konuşmasına ekleyen Güner seçilecek Yönetimin bir anlamda şanlı olacağına da vurgu yaptı.

Güner, hem kulüplerinin, hem de ilçe sporunun gelişimi için Beykoz Kulüpler Birliği ile yeni seçilen ve sporcu kimliği de olan Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler ile yapacakları istişare sonrasında Beykoz'un bir spor kenti haline geleceğine inandığını dile getirdi.

Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübünde gerçekleşen Olağan Kongrede daha önce kamuoyuna aktarılan gündem gereği Faaliyet Raporunun Okunması, görüşmeye sunulması ve ibraya sunulması maddesi geçildi. Bu bölümde de İlker Güner'in okuduğu madde üzerinden Mustafa Babuz bir kez daha söz alarak toplam 3 konuya ait eleştiri ve kemdi görüşlerini aktardı. Başkan İlker Güner yapıla eleştirilere cevap verdi.

Yine bu kapsamda söz alan delegelerden Nazmi Dönmez de eleştiri ve düşüncelerini aktardı. Bu bölümde söz alan isimlerden birisi de bir önceki dönem Kulüp Başkanı Cenk Nur oldu, o da kendi açısından bazı konulara ait düşünce ve eleştiri aktarımında bulundu.

Bu açıklamalar sonrasında Faaliyet Raporu kabul edildi. Ardından Gelir-Gider Kesin ve Tahmini Bütçe Hesap Mali Raporlarının okunması ve ibra edilmesi, Denetleme Kurulu Raporlarının okunması ve ibra edilmesi sonrasında Divan Kuruluna sunulan iki liste kapsamında Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Federasyon Delegelerini Asil ve Yedek isimleri okundu.

Daha sonra geçilen oy kullanma anlarının ardından merakla beklenen Oy Sandığı Divan Başkanı Adnan Güner tarafından açıldı. Heyecanla yapılan oy sayımı oldukça çekişmeye sahne oldu.

Yapılan oylama sonucunda, mevcut Başkan İlker Güner, diğer aday Tolga Arat’a karşı kongreyi 1 oy farkla kazandı.

Her iki adayın da eşit 43-43 eşitliğe geldiği belli olurken son zarfı açan  Divan Başkanı Adnan Güner oyun İlker Güner'e ait olduğunu söylerken yeni dönem başkanını kutlayarak başarılar diledi.

Yeşil-Sarılı Kulüpte bir kez daha başkan seçilen İlker Güner önceliğini yıllar önce yıkılan Kulüp Tesislerine vereceğinin mesajını iletirken, Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübüne gönül verenleri, Kongreye katılımları ve verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü Yeni Dönem Yönetim ve Kurulları şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Listesi

İlker Güner, Ata Paşabeyoğlu, Resul Rençber, Emir Karadağ, Murat Dıragumandan, Ali Özkalender, Yahyahan Muslubaş, Adem Şahin, Okan Yiğit, Av. Tolga Aydın, Halit Recep Hisli

Yönetim Kurulu Yedek Listesi

Halil Güveli, Tuba Ovalıoğlu, Yakup Türk, Murat Bayraktar, Cüneyt Yalvaç, Furkan Çelik, Berk Ağırgün, Melih Babuz, Özgür Yavaş, Semih Güveli, Yaşar Şafak Çökmez

Denetleme Kurulu Asil

Harun Eyibil, Ali Benli, Oral Kap

Denetleme Kurulu Yedek

Cihat Kurtuluş, Gürcan Öztürk, Ahmet Özçelik

Disiplin Kurulu Asil

Miktat Güner, Faruk Ünal, Bahadır Ünal

Disiplin Kurulu Yedek

Hakan Şaşmazer, Onur Yılmaz, Doruk Özgör

Federasyon Delegeleri Asil

İlker Güner, Hakan Arkan, Murat Bayraktar

Federasyon Delegeleri Yedek

Semih Güveli, Berk Ağırgün, Efe Saral

Dost Beykoz Spor Servisi

Köseler’den Beykoz’a Erişilebilir Yaşam Festivali
Önceki Köseler’den Beykoz’a Erişilebilir Yaşam Festivali
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi