Beykoz’un asırlık çınarı 110. Yılını tekne geziyle kutladı

  • 0
  • 8923
Beykoz’un asırlık çınarı 110. Yılını tekne geziyle kutladı
Beykoz’un asırlık çınarı 110. Yılını tekne geziyle kutladı
Beykoz’un asırlık çınarı 110. Yılını tekne geziyle kutladı
Beykoz’un asırlık çınarı 110. Yılını tekne geziyle kutladı

Türk Spor Tarihinin Asırlık Çınarlarından Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü 110. Yılını özel bir Tekne gezisi ile kutladı.

Yeşil-Sarılı Ekibin Kulüp Başkanı İlker Güner ve Yönetici arkadaşlarının haftalardır emek harcadığı gece oldukça renkli anları da beraberinde getirdi.

1913 yılında Anadoluhisarı’nda kurulan, renkleri yeşil – sarı olan spor kulübünün 110. Yıl gecesine Beykoz’un bazı spor kulüp başkanları, bazı muhtarlar, kulüp yönetim kurulu üyeleri ile yaklaşık 150 kişilik bir davetli grubu katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Dernek Başkanı İlker Güner yaptı.

“Sizi bu özel gecemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Spor tarihimizin köklü bir parçası olan Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü, 110. yılını doldurmanın gururunu yaşıyor. Bugün, bu tarihi, özel bir buluşmayla kutlamak için bir aradayız.

Kulübümüzün 110. yılını coşkuyla kutlarken, başta Lazistan Mebusu Süleyman Sudi Bey, Mehmet Saidi Bey, Taip Servet Tuna, Cemil Bey, Cemi Bey, Abdurrahman Robenson ve Ahmet Robenson olmak üzere daha sonraki dönemlerde başkanlık ve yöneticilik yapan fedakâr ve cefakâr büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kulübümüz bir amaç için kurulmuştur ve bu amaç vatan savunmasıdır. Vatan savunması önce yüreklerde başlamış ve dalga dalga bütün ülkeye yayılmıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz. Onların özverili çalışmaları ve kararlılıkları, kulübümüzün tarihi başarılarının temelini atmıştır.

Anadoluhisarı İdman Yurdu, tarih boyunca zorluklar yaşamış ama bir gün bile yılmamıştır. Geleneğin ve mücadele ruhunun sembolü olmuştur. Yine zorluklar karşısında bir çınar gibi dimdik ayaktadır. Olmayan imkânlarımızla, yönetim kurulu arkadaşlarımla ve halkımızla beraber omuz omuza 110. yılımızda hedefimiz belli: Şampiyonluk!

Bu yolda, sizlerin maddi ve manevi desteği, tarihi çınar kulübümüzü eski başarılı ve popüler günlerine geri döndürme çabalarımızı güçlendirecektir.

Katkı sağlayanlara çekilişle hediyeler verildi

Gecede derneğe katkı sağlanması amacıyla çekilişlerle; İmzalı futbol topu, Kulüp forması ve cep telefonu verildi. Çekilişle telefonu kazanan talihli ise telefonu kulübe gelir sağlanması amacıyla iade etti. 1 asırlık spor kulübünün imzalı forması da açık artırmada 100 bin TL tutarla Beykozlu bir iş adamına verildi. Gecenin finalinde ise halaylar, horonlar çekildi, danslar edildi. Yaklaşık 4 saat süren yemekli tekne gezisi oldukça eğlenceli geçti.

Spor Servisi

Avrupa Spor Haftası Beykoz’dan başladı
Önceki Avrupa Spor Haftası Beykoz’dan başladı
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi