Beykoz’un altyapı da marka takımı Paşabahçe

  • 0
  • 2605
Beykoz’un altyapı da marka takımı Paşabahçe
Beykoz’un altyapı da marka takımı Paşabahçe
Beykoz’un altyapı da marka takımı Paşabahçe
Beykoz’un altyapı da marka takımı Paşabahçe
Beykoz’un altyapı da marka takımı Paşabahçe
Beykoz’un altyapı da marka takımı Paşabahçe

İstanbul Amatör liglerinin köklü kulüplerinden Paşabahçe uzun yıllar kendi bünyesinde yetişen futbolcular ve şampiyon takımları ile zirvede olmayı başarmıştı.

Yeşil - Kırmızılı ekip 2023-24 Sezonunda altyapı takımları ile eski parlak günlerine dönme sinyali verdi.

Takımda aktif futbolculuk döneminde kaptanlık görevi de bulunan Coşkun Okur Kulüp Başkanlığı görevini ifa ederken, altyapıda liglere katılım sağlayan takımların her birinin antrenörleri ise geçmiş yıllarda Boğaziçi ekibinde forma giymiş isimlerden oluşmakta.

2023-24 Sezonunda tamamlanan iki yaş kategorisinde şampiyonluk yaşayan başarılı kulüp bu sayıyı diğer kategorilerden gelecek şampiyonluklar ile taçlandırmak istiyor.

Paşabahçe Spor Kulübü U13 Futbol Takımı

 

Paşabahçe U16 Yaş Takımı bu sezon mücadele ettiği U16 Yaş B Kategorisi 23 Grubunu namağlup şampiyon olarak tamamladı. Yaptığı 14 maçın 13'ünden galip ayrılan başarılı takım sadece 1 beraberlik alırken kalesinde ise tek gol görüp müthiş bir performans çizdi. Aktif futbolculuk yaşantısında Takım Kaptanlığı da yapan Zafer Keleş Takımın antrenörlüğünü yaparken, Yeşil-Kırmızılı ekip önümüzdeki sezon yeniden A Kategorisinde mücadele etmeye hak kazandı.

Paşabahçe Spor Kulübü U14 Futbol Takımı

 

Yine geçmiş sezonlarda aktif futbolculuk dönemlerinde Takım Kaptanlığı da yapmış olan bir başka isim Dinçay Atmaca'nın antrenörlüğünü yaptığı U14 Yaş Takımı da sezonu şampiyonlukla kapatan bir başka takım oldu. U14 Yaş B Kategorisi 31.Grubunda çıkmış olduğu tüm maçlarını galibiyetle kapatan Paşabahçe Gençleri kalesinde sadece 4 gol gördü.

Paşabahçe Futbol Takımlarında biten 2 kategori dışında devam etmekte olan U18 Yaş Grubu da şampiyonlukta iddialı. Mustafa Pekgüler'in Antrenörlüğünü yaptığı Paşabahçe Gençleri yer aldığı U18 Yaş A Kategorisi 11.Grubunda çıkmış olduğu 3 maçını da kazanıp kendisi ile aynı konumda ve puanda olan Kartalspor ile müthiş bir yarış yaşayacak gibi.

Paşabahçe Spor Kulübü U15 Futbol Takımı

 

Paşabahçe Altyapı Takımlarında maçları için gün sayan U15 Yaş Takımı ise Antrenörleri Zafer Keleş Yönetiminde 8 takımdan oluşan U15 Yaş A Kategorisi 19. Grubunda şampiyonluk parolası ile önümüzdeki günlerde ilk maçına çıkacak.

Paşabahçe Spor Kulübü Futbol Takımlarında Antrenman ve hazırlık maçları başlayan U13 Yaş Futbol Takımında Antrenörlüğü U14 Takımı ile Şampiyonluk yaşayan Dinçay Atmaca yapmakta. Hafta sonunda Selimiyespor ile hazırlık maçına çıkan ve üstün bir oyun sonrasında sahadan faklı galibiyetle ayrılan yıldız futbolcular gayet neşeliydi.

Paşabahçe Spor Kulübü U16 Futbol Takımı

 

Bu başarılı ve de başarı beklenen değişik yaş grubu takımları dışında Futbol Akademisinde de geleceğin yıldızları yetişmekte.

Coşkun Okur bir hayli mutlu

Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur ise yaşanan başarılarda bir hayli mutlu görünmekte. Okur yaptığı açıklamada Türk Futbolundaki Paşabahçe gerçeğini yeniden hatırlatmaya başlatmaktan heyecanlı olduğunu ifade ederken, "Artık uzun vadeli ciddi bir süreç yaşamaktayız. Artık altyapısından yetişen oyuncuları olmayan kulüpleri çok zor günler bekliyor. Bizde hedefimizi birkaç sene içinde A Takım düzeyinde takım iskeleti kendi bünyesinden yetişen isimlerden oluşan bir takım ile ligde mücadele etme düşüncesindeyiz. Yaşanan şampiyonluklardan öte tüm yaş grubu takımlarımızda müthiş yetenekler var ve bunları takip etmek hem heyecan hem de gurur yaşatmakta" şeklinde konuştu.

Paşabahçe Spor Kulübü U18 Futbol Takımı

 

Paşabahçe Spor Kulübünün artık kurumsallaşmasını tamamlamak üzere olduğunu ifade eden Başkan Okur, "Tüm yaş grubu takımlarında kimisi ile aynı sezonlarda formayı terlettiğimiz aktif futbolculuk kariyerlerinde futbolcumuz olan değerli arkadaşlarımız görev yapmakta. Sıklıkla istişareler yapmaktayız, Büyük Paşabahçe Takımı için ele ele vermiş durumdayız. Öte yandan futbol okulumuzdan itibaren bizleri tercih eden değerli velilerimize de teşekkür ediyoruz. Onlar ile birlikte çok güzel bir sinerji yakaladık." diye konuştu.

Spor Servisi

Kavacık Beykoz’u SAL Klasman’da temsil etmek istiyor
Önceki Kavacık Beykoz’u SAL Klasman’da temsil etmek istiyor
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Sonraki Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor