Spor

Beykoz’un altın madalyalı şampiyonu

Beykoz’un altın madalyalı şampiyonu
2014.08.05 00:00
| | |
4437

Cumhuriyetin 88. Yılı dolayısı ile gerçekleşen çeşitli sportif faaliyetler içerisinde Boks dalında Beykoz İlçesi bir şampiyon çıkarmanın sevincini yaşadı.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün 69 Kilo Boksörü Feyyaz Kolayoğlu kilosunda şampiyon olarak altın madalyayı boynuna taktı. Eyüp Spor Salonunda gerçekleşen karşılaşmalarda Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü tek sporcu ile temsil edildi. 

Müsabakalar öncesinde DOST BEYKOZ’a konuşan Antrenör Salih Morgül, Feyyaz Kolayoğlu'ndan şampiyonluk beklediğinin altını çizmişti. Nitekim Feyyaz'da Hocasının güvenini boşa çıkarmayarak, rahat bir final maçı sonrasında altın madalyaya ulaştı. Feyyaz Kolayoğlu İlk müsabakasını Sultanbeylispor Kulübü adına ringe çıkan Mustafa Bavul'u 3-1 yendi. İkinci gün rakibi olan Sırlarspor temsilcisi Ahmet Arslan'a ringi dar eden ve iki defa yere indiren Feyyaz maçtan 5-0 gibi başarılı bir skorla ayrılıp Final maçı oynamaya hak kazandı.

Eyüp Spor Salonunda 69 Kiloda gerçekleşen Final müsabakası öncesi son taktiklerini Antrenörü Salih Morgül'den alan Feyyaz Kolayoğlu maça fırtına gibi bir giriş yaptı, sağlı sollu aparkat ve kroşelerle rakibinin gardını düşüren sporcumuz müsabaka sonunda 5-0 galip ilan edildi. Sevincini Antrenörü Morgül ile doyasıya yaşayan sporcumuz Beykoz'dan Boks Sporundan Şampiyonların çıkabileceğini ispatlamış oldu. Karşılaşma sonunda DOST BEYKOZ’a açıklamalarda bulunan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Boks Antrenörü Salih Morgül, müsabakalar öncesinde belirttiği gibi Feyyaz Kolayoğlu'nun şampiyon olduğunu söylerken," Bu disiplinli, işinin ciddiyetin farkında olarak yapılan yorucu antrenmanlarla gelen bir başarıdır. Feyyaz Kilosunda ileride Türkiye'de söz sahibi olacak niteliklere sahip bir sporcumuz. İnşallah ondan daha büyük başarılar bekliyorum" diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Boks, Feyyaz Kolayoğlu, Beykoz, Şampiyon

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"