Beykoz'un altın kızı Ümitlerde bronzla döndü

  • Güncelleme: 17.07.2019 21:28
  • Okunma: 2943 kez
  • Yorum: 0
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda Beykoz'da yetişen Berranur Çiftçi, bronz madalyanın sahibi oldu.
Beykoz'un altın kızı Ümitlerde bronzla döndü

Milli Antrenör Osman Günaçtı tarafından keşfedilen ve başarı çıtasını her geçen gün daha da ileri seviyelere taşımasını bilen yetenekli sporcu birçok yaş kategorisinde yaşadığı şampiyonlukların ardından ilk kez Ümitler Kategorisinde Türkiye’nin en başarılı sporcuları ile tatemiye çıktı.

Sivas Taha Akgül Spor Salonunda 73 Kiloda Tatemiye çıkan Berranur Çiftçi zorlu rakipleri ile yaptığı müsabakaların ardından Bronz madalyanın sahibi oldu.

Genç sporcu üst yaş gruplarında da ilk madalyasını da kazanmış oldu. Müsabakaların ardından Antrenörü Osman Günaçtı tarafından tebrik edilen Milli Sporcumuz, şampiyonanın kendisi için iyi bir deneyim olduğunu söylerken, "Burada hem rakiplerimin son durumunu hem de kendimin artı ve eksilerimi görme imkanı buldum. Hedef çıtamı her sene biraz daha yüksek tutmaktayım. Bunun için de çok sevdiğim bu spor dalı için yoğun bir mesai harcamam gerektiğinin de farkındayım" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz