Beykoz’un AK Parti’ye ihtiyacı var…

  • 0
  • 15247
Beykoz’un AK Parti’ye ihtiyacı var…
Beykoz’un AK Parti’ye ihtiyacı var…
Beykoz’un AK Parti’ye ihtiyacı var…
Beykoz’un AK Parti’ye ihtiyacı var…
Beykoz’un AK Parti’ye ihtiyacı var…

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı 2014 yılında yapılacak Mahalli Genel Seçimler için startı verdi.

Seçim Büroları’nın açılışına Soğuksu Mahallesi’nden başlayan AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı İstanbul genelindeki açılışı yapılan ilk seçim bürolarından biri olma özelliğini de taşırken bir dizi ziyaret için Beykoz’da bulunan Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül de açılışlarda yer aldı.

AK Parti seçim startını verdi

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer Soğuksu Mahallesi’ndeki Seçim Bürosunun açılışında yaptığı konuşmada teşkilat mensuplarına hazır ol emri verirken şöyle konuştu, “Beykoz’umuzun tüm mahalle ve köylerinde açacağımız seçim bürolarımızla bir taraftan üye sayımızı arttırırken bir taraftan da vatandaşlarımızla kucaklaşacağız. Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve Ana Kademe’deki arkadaşlarımızla sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmadan 250 bin Beykozlu vatandaşımıza yanlarında olduğumuz, dertleriyle dertlendiğimizi, sevinçleriyle sevindiğimizi anlatacağız

“Aday kim olursa olsun başımın üstünde yeri var”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de yaptığı konuşmada çarpıcı mesajlar verdi. Çelikbilek, “şu an burada Belediye Başkanı olarak değil AK Parti’nin bir ferdi olarak bulunuyorum. Şahsıma görev verilirse inşallah adayınız olacağım, ancak bir başka arkadaşım uygun görülürse başımın üstünde yeri var, aynı şevk ve heyecanla partim için çalışmaya devam edeceğim. Hizmetin neresinde olursanız olun veya olmayın, bu ülke aşkıyla yanıyorsanız, bu parti için mücadele edeceksiniz” şeklinde konuştu.

Küskünlere mesaj!...

Çelikbilek’in parti içindeki küskünlere yönelik sarf ettiği düşünülen, “hizmetin neresinde yer alırsanız alın, ya da yer almayın bu davaya inanmışsanız, bu çatının altında yer almışsanız bu ülkenin bekası için çalışacaksınız, bu ülke insanının başını yere eğdirmeyeceksiniz” şeklindeki sözleri dikkat çekti.

Çelikbilek şöyle devam etti,  “2014 seçimleri asla bir yerel seçim değildir. 2014 seçimleri Türkiye geri kalsın, çağın dışında kalsın diyenlerle, Türkiye ilerlesin, gelişsin diyenlerin seçimidir. 2014 vesayet rejimini isteyenlerle ona karşı duranların belirleneceği seçimdir. 2014 hukukun üstünlüğüne inananlarla, üstünlerin hukukunu dayatmaya çalışanların mücadelesidir, darbecilerle bu ülke sevdalılarının mücadelesidir. Bakın çok açık şunu ifade edeyim, Beykoz’da bir sorun varsa Allah’ın izniyle bunu AK Parti çözer, biz çözeriz. Bunu çözecek zihniyet bizde var. Son 12 yılda bu ülkede yaşananlar gelişmeler ortada. Bolu Dağı Tüneli’ni 30 yılda bitiremeyen zihniyeti hepimiz biliyoruz, gördük, yaşadık. AK Parti’nin son 12 yılda hayata geçirdiği devasa yatırımları da hepimiz gördük, yaşıyoruz. Onun için diyorum ki Beykoz’daki sıkıntıları bu iktidar çözecek ve bununla ilgili her şey hazır.”

Başkan Çelikbilek’in ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül Soğuksu, Çiğdem ve Karagöz Sırtı’nda açılan seçim bürolarının Beykoz’a ve AK Parti teşkilatına hayırlı olmasını diledi.

Yerel seçim takvimi belli oldu…

Öte yandan; AK Parti'de yerel seçimlerde aday adaylığı için başvuru tarihi de belli oldu. http://www.internethaber.com/stats.phpYerel seçimlerde aday olmak isteyenlerin 21 Ekim'den itibaren başvurularını yapabilecekleri belirtildi. AK Parti'de kadın adaylardan yüzde 50, engelli vatandaşlardan ise yüzde 75 oranında daha az başvuru ücreti alınacak.

Başvurular 21 Ekim’de başlıyor

Alınan kararlara göre, büyükşehirlerden belediye başkanı aday adayı olmak isteyenlerden 7 bin 500 lira başvuru ücreti alınacak. Nüfusu 100 binin üzerinde olan illerde belediye başkanı aday adaylarından 3 bin lira, nüfusu 100 bin ve daha az olan illerde belediye başkanı aday adaylarından bin 500 lira başvuru ücreti alınacak. 

Nüfusu 200 binden fazla olan ilçelerde belediye başkanı aday adaylarından 2 bin 250 lira, nüfusu 50 binden fazla ve 200 bine kadar olan ilçelerde belediye başkanı aday adaylarından bin 500 lira, nüfusu 50 bin ve daha az olan ilçelerde belediye başkanı aday adayları ile nüfusu 10 binden fazla olan belde belediye başkan aday adaylarından 750 lira başvuru ücreti alınacak.  

Nüfusu 10 bin ve daha az olan belde belediye başkan aday adaylarından 400 lira, büyükşehirlerdeki belediye meclisi üyesi aday adaylarından 750 lirail genel meclisi üyesi ve büyükşehir olmayan diğer illerin belediye meclisi üyesi aday adaylarından ise 250 lira başvuru ücreti alınacak.

Haber Merkezi

Adam olur adayla beraber çalışırım…
Önceki Adam olur adayla beraber çalışırım…
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz