Beykoz’un AK Kadınları Suriye’yi unutturmuyor

  • 18.12.2019 20:51
  • Güncelleme: 14.02.2022 15:28
  • Okunma: 7033 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, Suriye'nin İdlib bölgesine gönderilmek üzere iki kamyon yardım topladı.
Beykoz’un AK Kadınları Suriye’yi unutturmuyor

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın da aralarında bulunduğu, Ramazan Demirörs, Hayri Kuş ve Mikail Akyıldız'ın Suriye'nin İdlib bölgesindeki ziyaretleri sonrası ilçenin önde gelen isimleri yardım kampanyası başlatmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İHH Beykoz Temsilciliğinin düzenlediği programda bölgede yaşanılan durum ve İnsani Yardım Vakfının çalışmaları anlatılmış, ilçe temsilciliği ise ihtiyaç olduğunu açıklayarak 10 tır un göndermek istediklerini açıklamıştı.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, bölgedeki durumla ilgili 'bir şeyler yapmalıyız' anlayışı, Beykozlu kadınlarla "Her evden 1 battaniye" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Kampanyada kısa süre içerisinde iki kamyonu dolduracak yiyecek, giyecek, battaniye ve un tedarik edildi.

"Damlaya damlaya göl oldu"

İnsan Hakları Haftasında Suriye'nin İdlin Bölgesine gönderilen yardımlarla ilgili konuşan Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, "Biz bundan bir ay önce bölgeye bebek kıyafetleri göndermiştik. Ramazan bey, Suriye'deki kamptan yeni gelmişti. Göz yaşları içerisinde bize oradaki durumu anlattı. Onun o anlatımı arkadaşlarımla birlikte bizi çok etkiledi. En çok ihtiyaç olan şeyleri söyledi. Bizde bir kampanya başlattık. Damlaya damlaya göl oldu." dedi.

İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'a da desteklerinden dolayı teşekkür eden Zayıf, "Kış boyunca bu kampanyalara devam edeceğiz. Ramazan Beyin, 'gidip görseniz, döndüğünüzde ne rahat uyuyabilirsiniz, ne yemek yiyebilirsiniz cümlesi bizi bir şeyler yapmaya itti." ifadelerini kullandı.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kollarının düzenlediği kampanya ile bölgeye, bin battaniye, 100 çuval un, 200 adet yorgan, 200 koli bebek bisküvisi, 100 koli bebek maması, insani ihtiyaçlar, 100 koli gıda ve  muhtelif kıyafetler, İHH aracığıyla gönderildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz