Beykoz’un ağaları aynı masada toplandı

  • Güncelleme: 04.02.2012 00:11
  • Okunma: 17902 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Erdal Öztürk’ün kurucu başkanlığını yaptığı Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ) eski belediye başkanlarını bir araya getirdi.
Beykoz’un ağaları aynı masada toplandı

Beykoz’a hizmet etme aşamasında birbirlerine çalım atma peşinde koşanlar aynı davette buluşunca renkli görüntüler yaşandı.

Daha önceki başkanlığı döneminde vermiş olduğu tapular nedeniyle kendisinden sonra gelen Alattin Köseler tarafından hakkında dava açılan ve Rahşan Ecevit’in yasalaştırdığı af sonucunda mahkûm olmaktan kurtulan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2014 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin muhtemel Belediye Başkan adayı Köseler ile aynı masaya oturdu.

Beykoz’da 2014 yarışı başlıyor mu?

Gecenin önemli sürprizi ise, 29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan aday adayı olan ve aday gösterilmeyince siyasete ara veren Çavuşbaşı kurucu Belediye Başkanı Osman Şimşek’ti.

2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den aday olabilmek için yoğun bir çalışma içinde olduğu bilinen ve döneminde yapılan kaçak inşaatlar nedeniyle Üsküdar Ağır Ceza Mahkemesi’nde, İç İşleri Bakanlığı’nın iznine istinaden hakkında dava açılan Muharrem Ergül de gecenin konukları arasındaydı.

Büyükşehir Belediyesi Beykoz Korusu Tesislerindeki yemeğin diğer konukları arasında ise, Ali Zengin, Şevket Arıkan, AK Parti Kurucu Beykoz İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu ve çok sayıda eski meclis üyesi vardı.

Çavuşbaşı Belediyesi eski Başkanı M. Hanefi Dilmaç’ın yurt dışında olması nedeniyle katılamadığı gecenin sunumunu yine eski Meclis üyelerinden Zekai Emeç yaparken, açılış konulmasını ise Adem Öztürk yaptı.

Kurucu başkan Erdal Öztürk gecede yoktu

Derneğin 2010 yılında kurulduğunu hatırlatan Adem Öztürk, Derneğimizin hiçbir partiye bağlılığı yoktur. Beykoz’un derneğiyiz ve Beykoz için varız. Tüm üyelere ulaşmaya çalışıyoruz. Büyük oranda da ulaşıyoruz. Bir hastane ile anlaşmak üzereyiz. Bizim üyelerimize büyük indirim söz konusu, sosyal güvencesi olmayan arkadaşlarımız bu durumdan faydalanabilecekler. İyi bir dernek olduk. Çok güzel bir lokalimiz var. Gelin bir çayımızı için. Fikir jimnastiği yapın. Bugün bu derneği bizler yönetiyoruz. Yarın sizler yöneteceksiniz. Bu durum böylece devam edecektir. ” ifadelerine yer verdi.

Eski başkanlara teşekkür plaketi

Daha sonra Beykoz ve Çavuşbaşı belediyeleri eski başkanlarına BEYMEZ Yönetim Kurulu üyeleri tarafından plaket verildi. Plaketlerini alan Osman Şimşek, Alattin, Köseler, Şevket Arıkan, Ali Zengin ve Muharrem Ergül duygu ve düşüncelerini ifade ettikleri kısa konuşmalar yaptılar. 

Gecenin son konuşmasını yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, “Bu derneğin kurulması hakkında yapılan fikir alışverişleri bu çatı altında yapıldı. Yemeğinde bu mekânda yapılması uygun görüldü. Bu dernek çok şükür kuruldu. Sizler önemli kişilersiniz. İki yüz elli bin nüfuslu Beykoz’un seçilmiş kişilerisiniz ve de söz sahibisiniz.” şeklinde konuştu.

Çelikbilek: Derneğe Sahip Çıkın

Herkesin BEYMEZ’e sahip çıkmasını isteyen Başkan Çelikbilek,  “Hepiniz derneği ziyaret edin. Çünkü ben ziyaretlerimi eksik etmiyorum. Derneğimize kalıcı bir yer şart oldu. Ama bu belediyenin yerlerinden bir yer olmaz. Bu yer yapılmalı. Ben Belediye Başkanı olarak, her türlü yardımı yapmaya hazırım. Taşın altına elimizi koyarız. Kısaca böyle bir dernek sıkıntı çekmez, çekmemesi de gerekir zaten. Böyle bir sıkıntı olursa buda bizim ayıbımız olur. Bir yerin mensubu olmak oraya yardım etmekle olur. Bu gece güzel bir kandil gecesi, hepiniz büyükleriniz ve küçüklerinizi bırakıp BEYMEZ’in bu leziz yemeğine koştunuz. Bunun için hepinizi kutluyorum. Katıldığınız içinde ayrıca teşekkür ederim. ” dedi.

Program sonunda ise konuklar birbirlerinin kandillerini tebrik ettiler.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz