Beykoz'un ağabeyi Yücel Çelikbilek 73 yaşında

  • 0
  • 14483
Beykoz'un ağabeyi Yücel Çelikbilek 73 yaşında
Beykoz'un ağabeyi Yücel Çelikbilek 73 yaşında
Beykoz'un ağabeyi Yücel Çelikbilek 73 yaşında
Beykoz'un ağabeyi Yücel Çelikbilek 73 yaşında
Beykoz'un ağabeyi Yücel Çelikbilek 73 yaşında

Genciyle yaşlısıyla 7'den 70'e Beykoz'un tamamına iz bırakan merhum Yücel Çelikbilek, 73. doğum yıl dönümünde rahmetle anılıyor.

Beykoz’da sıkılmadık el bırakmayan, yıllarca Belediye Başkanı sıfatıyla hizmet eden Yücel Çelikbilek, 16 Nisan 1951 tarihinde Kars’ta dünyaya geldi.

Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın başkanlığını yıllarca sürdüren Çelikbilek, 1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı.Beykoz Belediye Başkanlığına ilk kez 1994 yılında Refah Partisinden seçilen Yücel Çelikbilek, görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti.

Beykoz'a ilk kez 27 Mart 1994 günü yapılan seçimlerde Başkan seçilen Çelikbilek, Yüksek Seçim Kurulu'nun bu seçimleri iptal etmesinin ardından yenileme seçimlerinde de aday oldu.

Bu kez Refah Partisi'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beykoz sokaklarını 10 temmuz 1994 günü yapılacak seçimler için arşınlamaya başladı.

Çelikbilek, İşçi Partisi'nin talebi üzerine YSK'nın aldığı seçim iptal kararına yalnızca "şaibeli" yorumunu yapmakla yetindi.

Erbakan'ın özgüvenle girdiği o seçimlerde Beykoz halkı kendi evladı olan Çelikbilek'i yalnız bırakmadı ve Mart 1994'te 23 bin 523 oy alan Çelikbilek, Temmuz ayındaki 'yenileme' seçimlerinde 31 bin 957 oy aldı.

Beykoz'un ikinci defa seçilen Başkanı Çelikbilek için bu seçimlerle birlikte büyük ve uzun soluklu bir siyasi maraton başladı.

Beykoz’da 5 yıllık Belediye Başkanlığı deneyiminin ardından 1999 yılından itibaren aralıksız 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yapan Çelikbilek, 15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza atarken "Bugünden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın saflarına katıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

AK Parti ile birlikte ilk önce 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde ardından 2014 Seçimlerinde Beykoz tarihinde bir ilki başararak üst üste tekrar belediye başkanlığına seçildi. 2014-2019 Yılları arasında Beykoz’da 30 yıldır çözülemeyen 2B sorunun çözülmesinde başrol oynadı.

Çelikbilek, 2019 yılındaki yerel seçimlerde aday olmayarak, “Zaten aday olmayı düşünmüyorduk. Partimiz yine sevdiğimiz bir arkadaşımızı gösterdi. Belediyemi yine AK Partili bir arkadaşa devredeceğim için mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Ömrünü Beykoz’a ve Beykozlulara adayan Yücel Çelikbilek, kendisini tanıyan herkesin hafızalarında "Benim için emeklilik diye bir kavram yoktur, beni ancak ölüm meleği emekli edecektir" ve "Biz sözünde duran adamlarız" ifadeleriyle kaldı.

Beykoz halkının 4 defa ağabey bilerek 'başkan' seçtiği Çelikbilek, 15 yıl boyunca iz bırakan hizmetlerde bulundu ve hayatta olsaydı 73. kez dünyaya gelişinin yıl dönümünü kutlayacaktı.

Dost Beykoz

Saadet Partisi Beykoz'da iftar düzenledi
Önceki Saadet Partisi Beykoz'da iftar düzenledi
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz