Beykoz'un ağabeyi vefatının 2. yılında anılıyor

  • 0
  • 4377
Beykoz'un ağabeyi vefatının 2. yılında anılıyor
Beykoz'un ağabeyi vefatının 2. yılında anılıyor

7'den 70'e bütün Beykozluların yakından tanıdığı Beykoz eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vefatının 2. senesinde anılıyor.

Uzun yıllar Beykoz'a hizmet eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, geçirdiği rahatsızlık sonucu Koç Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Vefatının 2. sene-i devriyesinde Çelikbilek için Kur'an-ı Kerim ve mevlit programı düzenleniyor.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği programla, Beykoz'un efsane başkanlarından Çelikbilek, Serbostani Mustafa Ağa Camisi'nde anılacak.

Eyüpsultan Camii İmamı Erhan Mete ve Beytullah Özdemir, Eminönü Yeni Camii İmamı Emrullah Akbaş, Paşabahçe Camii İmamı Hasan Koçak ile Ahmet Hamdi Akseki Camii İmamı Ömer Karakütükçü, Çelikbilek'in ruhuna Kur'an-ı Kerim okuyacak.

Çok sayıda vatandaşın katılması beklenen program 19 Mart 2022 Cumartesi günü akşam namazının ardından başlayacak.

Yücel Çelikbilek kimdir?

1951 yılında Kars’ta doğdu. 1956 yılından beri Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulu’nu, Beykoz Ortaokulu’nu, Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı.

1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı İlim Yayma Cemiyeti’nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını sürdürmektedir. 1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı.

1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2009 ve 2014 yıllarındaki Yerel Yönetim Seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanı seçilen Çelikbilek, bir süredir Koç Üniversitesi Hastanesinde tedavi görüyordu.

Çelikbilek, evli ve 9 çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Sabret ey Beykozlu...
Önceki Sabret ey Beykozlu...
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz