Beykoz'un ağabeyi Çelikbilek vefat yıl dönümünde anıldı

  • 2
  • 5521
Beykoz'un ağabeyi Çelikbilek vefat yıl dönümünde anıldı
Beykoz'un ağabeyi Çelikbilek vefat yıl dönümünde anıldı
Beykoz'un ağabeyi Çelikbilek vefat yıl dönümünde anıldı
Beykoz'un ağabeyi Çelikbilek vefat yıl dönümünde anıldı
Beykoz'un ağabeyi Çelikbilek vefat yıl dönümünde anıldı
Beykoz'un ağabeyi Çelikbilek vefat yıl dönümünde anıldı

Beykoz eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vefatının 2. yıl dönümünde düzenlenen mevlit programıyla anıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği programla İlim Yayma Vakfı ve Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Serbostani Mustafa Ağa Camisi'nde düzenlenen mevlit ve Kur'an-ı Kerim programıyla anıldı.

Anma programı öncesi cami önünde Çelikbilek için lokma, etli pilav ve ayran vatandaşlara ikram edildi.

Akşam namazının ardından başlayan anma programında Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe, bir konuşma yaptı.

Müftü Ali Efe, "Beykoz'umuzun Yücel ağabeyini, Kur'an-ı Kerimlerle, Fatihalar ile mevlid-i şerif ile yad etmek için bir araya geldik. Cenab-ı Hakk merhum Yücel Çelikbilek beyefendiye Beykozumuzun Yücel ağabeyine tekrar tekrar merhametiyle muamele eylesin inşallah. Tabii kişinin vefatından sonra arkasından hayır duada bulunacak, Fatihalar gönderecek dostlar edinmesi takdire şayan bir husus. Rabbim bizlere de vefatımızdan sonra dualar edecek dostlar nasip eylesin." dedi.

Eyüpsultan Camii İmamı Erhan Mete ve Beytullah Özdemir, Eminönü Yeni Camii İmamı Emrullah Akbaş, Paşabahçe Camii İmamı Hasan Koçak ile Ahmet Hamdi Akseki Camii İmamı Ömer Karakütük, Çelikbilek'in ruhuna Kur'an-ı Kerim okudu.

Okunan mevlidin ve Kur'an-ı Kerim ayetlerinin ardından Çelikbilek için eller semaya kaldırıldı.

Müftü Efe'nin yaptığı duaya katılımcılar hep birlikte 'amin' diyerek merhum Başkan Yücel Çelikbilek'e rahmet diledi.

Efe, "bu geceye vesile olanlardan Allah razı olsun" diyerek başladığı konuşmasında, Yücel Çelikbilek'i hem Belediye Başkanı olarak hem ağabey olarak biz camide tanıdık. İlçemize ve insanlarına hizmetinde tanıdık. Peygamberimiz (SAV) Efendimizin hadis-i şerifi "İnsanların hayırlısı insanlara en çok hizmeti dokunandır" buyuruyor. İnşallah Yücel ağabeyimizde tahakkuk edecektir. Buna inanıyoruz. Yine tabii bizler için de hadis-i şerifte, "Ümmetimin işini kolaylaştıranın Allah işini kolaylaştırır" buyuruyor. Rabbim idarecilerimize ve ilçe halkımıza kolaylıklar ihsan eylesin inşallah." diye konuştu.

Programda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları kaydetti:

"Özellikle davetlilerimize, dostlarımıza, kardeşlerimize, Yücel ağabeyimizi ve tüm geçmişlerimizi andığımız bu akşamda bizimle olduğunuz için teşekkür ediyorum. Yücel ağabeyin mesai arkadaşları da burada, ailesi de... Ben rabbimden şöyle bir niyazda bulunuyorum. Yarabbi vatanımızı milletimizi bizleri koru. Yarabbi bizler de göçtüğümüzde hayırla yad edecek evlatları bu vatandan eksik eyleme, tüm geçmişlerimize rahmet olsun"

Anma programına, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve yardımcıları, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile teşkilat mensupları, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Adem Sefer, Çelikbilek ailesi ve sevenleri katıldı.

Çok sayıda anma mesajı yayınlandı

Hasan Basri Cengiz - Sancaktepe Belediyesi Meclis Üyesi: "Rahmetle, özlemle ve saygıyla… Ağabeyimiz Yücel Çelikbilek’i vefatının 2. Sene-i devriyesinde rahmetle ve özlemle anıyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun."

Sadullah Kabahasanoğlu - Beykoz ve İBB Meclis Üyesi: "Merhum Yücel Çelikbilek Başkanımızı vefatının 2. sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyorum. Mekanı cennet olsun."

Murat Demir - 26. Dönem Milletvekili: "Beykoz ilçemize uzun yıllar hizmet etmiş, önceki dönem Belediye Başkanımız kıymetli Yücel Çelikbilek ağabeyi vefatının 2. yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun."

Dr. Osman Aşkın Bak - AK Parti Rize Milletvekili , NATO Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu Başkanı, eski Bakan: “ Önceki dönem Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ağabeyimizi, vefatının 2. Yıl dönümünde rahmetle anıyorum.”

Mehmet Tevfik Göksu - Esenler Belediye Başkanı | İBB AK Parti Grup Başkanvekili: "Önceki dönem Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ağabeyimizi, vefatının 2. Yıl dönümünde rahmetle anıyorum."

Hüseyin Keskin - Sultanbeyli Belediye Başkanı: "Yıllarca vakıf çalışmalarında bulundu. Önceki Dönem Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek Ağabeyimizi, vefatının sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyorum. Rabbim mekânını cennet eylesin."

İlim Yayma Vakfı: "Vefatının 2. Yıl dönümünde önceki dönem başkanımız Yücel Çelikbilek'i sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz."

İlim Yayma Cemiyeti: "Vefatının sene-i devriyesinde Yücel Çelikbilek'i rahmetle anıyoruz."

Hasan Tahsin Usta - Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı: "Beykoz eski belediye başkanı değerli Yücel Çelikbilek abimizi rahmetle anıyoruz."

Gaye Zayıf - Beykoz ve İBB Meclis Üyesi: "Aramızdan ayrılışının 2. Yılında Özlem… Saygı…. Sevgi…. Minnet… Ve Dua ile Can Başkan….Yücel Çelikbilek"

Manolya Tekin - Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı: "Önceki dönem Değerli Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'i Beykoz’un abisi, yetimlerin ve öksüzlerin Yücel abisi ölümünün 2.yılında rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun."

Muhammed Hanefi Dilmaç - AK Parti Beykoz İlçe Başkanı: "Ömrünü davasına adayan Beykoz’un ağabeyi Yücel Çelikbilek Başkanımızı vefatının 2’inci seneidevriyesinde rahmet ve hürmetle yad ediyorum. Ruhu şad, makamı cennet olsun."

Murat Aydın - Beykoz Belediye Başkanı: "Hizmet bayrağını kendisinden devralalı 3 yıl oldu. Beykoz'a uzun yıllar hizmet etmiş, önceki dönem Belediye Başkanımız kıymetli ağabeyim Yücel Çelikbilek'i vefatının 2. yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun."

Muhammed Gencebay Gür - AA Muhabiri: "Rahmetle, özlemle ve saygıyla… Ağabeyimiz Yücel Çelikbilek’i vefatının 2. Sene-i devriyesinde rahmetle ve özlemle anıyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun."

Furkan Çeliker - Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi: "Önceki Dönem Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in vefatının 2.sene-i devriyesinde Rahmet Minnet ve Özlem’le Anıyorum.. Allah'ım ona Cennetiyle muamele etsin inşallah.. İyi bir Müslüman iyi bir yönetici iyi bir insan olduğuna şahidiz Ümmete adanan bir ömre şahidiz.."

Nevin Çalışkan - Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı: "Kıymetli Yücel ÇELİKBİLEK Başkanımı aramızdan ayrılışının 2. yılında saygı ile özlemle anıyorum ... Birlikte uzun yıllar görev yapmaktan onur duyduğum ve kendisinden çok şey öğrendiğim kıymetli başkanım ,ruhun şad, mekanın cennet olsun"

Bülent Küçük: "Hayatını davasına adayan Beykoz’umuzun değerli büyüğü, ağabeyi önceki dönem Belediye başkanımızın aramızdan ayrılışının ikinci yılı… Rahmetle ve hürmetle yad ediyorum. Ruhu şad, makanı cennet olsun inşallah"

Serkan Şahin - Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi: "Beykoz’un ağabeyi, önceki dönem Beykoz Belediye Başkanımız merhum Yücel Çelikbilek’i vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Rabbim mekanını cennet eylesin"

Taner Mert- İş İnsanı: "Beykozlunun Yücel ağabeyi, torunlarımın Yücel dedesi.. Beykoz'da uzun süre belediye başkanlığı yapan aile dostumuz Yücel Çelikbilek beyi ahirete intikalinin yıl dönümünde Rahmetle anıyorum.. Mekanı Cennet olsun inşallah Başkanım..."

Hüseyin Hüsnü Kolcu - Çubuklu Muhtarı: "Çok iyiliklerini gördüm Allah gani gani rahmet eylesin"

Haber Merkezi

Beykoz’un internet altyapısı ne durumda?
Önceki Beykoz’un internet altyapısı ne durumda?
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (2 Yorum)

hasan bayram (2 yıl önce)

Allah rahmet eylesin beytaşda toplantı yapmıştı personelin hakkını ver burası sana kalmaz demişti zamanın müdürüne yine vermedi işte resimde gördüğümüz zatlar müdürden yana oldu sizde öleceksiniz ama peşinizden kimse dua etmeyecek kendinizi yücel başkanımızın yerine koymayınız

Salih salih (2 yıl önce)

Allahü Teala Rahmet eylesin.Beykoz merkez camiinin şadırvanı ve tuvaletleri yok.Gelen misafir hanım ve erkek cemaat cok zorluk cekiyor.Yakınındaki boş kiralık dükkanlar veya Mehmet Akif kültür evi ve bahcesi değerlendirilebilir.

Yorum Yaz