Beykoz’un adayı Hasan Karakaya müracaatını yaptı

  • 0
  • 5369
Beykoz’un adayı Hasan Karakaya müracaatını yaptı
Beykoz’un adayı Hasan Karakaya müracaatını yaptı
Beykoz’un adayı Hasan Karakaya müracaatını yaptı

Beykoz’un tanınan simalarından olan ve Giresunlular Dernek Başkanlığı döneminde çalışmalarıyla adından söz ettiren Hasan Karakaya milletvekili aday adayı oldu.

Cumhur İttifakının bileşenlerinde uzun süre siyaset yapan ve hali hazırda AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hasan Karakaya, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu resmen ilan etti.

Açıklamasında,

“Değerli dostlarım, bildiğiniz üzere yıllardır dernek, siyaset, iş ve sosyal yardımlaşma / dayanışma çalışmalarımızla, ülkemize, milletimize faydalı olabilme, çevremizi daha yaşanılabilir hale getirme gayreti içerisinde olduk.

Hizmet yolunda gayretimizi yerelden ulusala taşımak, bilgi, birikim ve tecrübelerimizle, ülkemize ve milletimize daha da faydalı olabilmek için milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Dua ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim” ifadelerini kullanan Karakaya, bu kararı almadan önce ilk görüşmeyi ailesiyle ve sonrasında ise fikirlerini ve desteklerini önemsediği isimlerle istişare ettiğini söyledi.

Hasan Karakaya kimdir?

1968 yılında Tirebolu’nun Orta Camii Köyü’nde ve 9 çocuklu bir ailenin 9. Çocuğu olarak dünyaya geldi. Henüz dört yaşındayken annesini kaybetti. İlk ve ortaokulu birincilikle bitirdi.

Dekor ve marangoz atölyelerinde çıraklık yaptı. Bir yandan çalışırken, bir yandan da lise ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamladı.

1989 yılında Maliye Bakanlığı’nda memur olarak işe başladı. Aradan 5 yıl geçtikten sonra 1994 yılında mali müşavir olmaya karar vererek, memuriyetten ayrıldı. Bunun yanı sıra ticarete atıldı ve çeşitli ticari faaliyetlerini yürüttü.

Nisan 2009 tarihi itibariyle Beykoz Giresunlular Derneği Başkanlığını yürüten Hasan Karakaya, tü. ekibiyle birlikte göreve geldi. Bu yıla gelinceye kadar 5 yıl görevde kalan Hasan Karakaya, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Hasan Karakaya, evli ve  iki çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

İYİ Parti Beykoz Teşkilatında ardı ardına üye istifaları
Önceki İYİ Parti Beykoz Teşkilatında ardı ardına üye istifaları
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti