Beykoz'un ADAM'ı Dost Beykoz'da...

  • 0
  • 9131

Özgün fikirleriyle taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış; Hasan Karakaya, ilçenin tek hür gazetesi Dost Beykoz'da yazmaya başlıyor.

Beykoz'un en görkemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Beykozlu Giresunlular Derneği'ni zirveye taşımasıyla adından sıkça söz ettirmeyi başaran, hemen her sosyal platformda 'özgün' fikirleriyle taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış; Hasan Karakaya, ilçenin tek hür gazetesi Dost Beykoz'da yazmaya başlıyor.

Yaşamındaki 45 yıla sayısız başarı ve ödül sığdırmış olan; ilçe halkının sivilleşmesi, bir araya gelmesi ve çıkarsız birlikteliği uğruna maddi-manevi büyük katkıları olan Hasan Karakaya, fikirleriyle şekillendirdiği yazılarını Beykoz Halkı'yla buluşturuyor.

Çalışmalarında her ne kadar 'yöre halkına' yönelik işler çıkarsa da gerçek anlamda yörecilik yapmayan, kapılarını tüm yöreden insanlara ardına kadar açan ve beyefendi duruşuyla taraflı tarafsız her kesimin takdirini kazanan Hasan Karakaya, Dost Beykoz Ailesi'ne katılıyor.

'Hasan Karakaya kimdir?'

1968 yılında Tirebolu’nun Orta Camii Köyü’nde ve 9 çocuklu bir ailenin 9. çocuğu olarak dünyaya geldi. Henüz dört yaşındayken annesini kaybetti. İlk ve ortaokulu birincilikle bitirdi. Yokluktan dolayı liseye gidemedi. Daha sonra Paşabahçe'de oturan ablasının yanına geldi. Dekor atölyelerinde, marangoz atölyesinde çıraklık yaptı. Burada bir yandan çalışırken, bir yandan da eğitim masrafları için para biriktirdi. Liseyi bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni kazandı ve burada kısıtlı olanaklarla okudu.

1989 yılında Maliye Bakanlığı’nda memur olarak işe başladı. Aradan 5 yıl geçtikten sonra 1994 yılında mali müşavir olmaya karar vererek, memuriyetten ayrıldı. Bunun yanı sıra ticarete atıldı ve çeşitli ticari faaliyetleri yürüttü. Birçok sivil toplum kuruluşunda yer alarak, önce üyelik ve sonrasında da yöneticilik yaptı. Tirebolu Karakaya Bölgesi Derneği'nde Kurucu Üye oldu ve 4 yıl boyunca da Başkanlık görevini sürdürdü. Bu esnada tam 160 üniversite öğrencisine burs vererek, derneğin önemli hizmetler gerçekleştirmesinde öncülük etti: Dernek binası satın alındı… Karakaya'da 3 katlı bir kültür merkezi inşa edildi… Pek çok gence iş imkânı sağlandı… Köye yol ve şebeke suyu yaptırılması konusunda girişimlerde bulunuldu.

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanlık dönemi

İlçenin en etkili sivil toplum kuruluşlarından olan Beykozlu Giresunlular Derneği'ne Hasan Karakaya, 1989 yılında kayıt oldu. Ticaret yaşamının yoğunluğu nedeniyle önceleri yöneticiliği düşünmeyen Karakaya, Nisan 2009 tarihi itibariyle ekibiyle birlikte göreve geldi. Bu yıla gelinceye kadar 5 yıl görevde kalan Hasan Karakaya, 2014 Genel Kurulu'nda Başkanlık görevini Mavi Karadeniz Televizyonu sahibi Fuat Kuş'a devretti ancak Denetim Kurulu'nda yer alarak, sorumluluk almaya devam etti.

Hasan Karakaya 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Seçim dönemindeki çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettiren Karakaya 1968 yılında Giresun’da doğdu

Hasan Karakaya, Neşe Karakaya ile evli ve Alper ile Beyzanur adında iki evlât sahibi...

HASAN KARAKAYA HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673 
Haber Merkezi

MHP Beykoz İlçe Yönetimi görevden alınıyor mu?
Önceki MHP Beykoz İlçe Yönetimi görevden alınıyor mu?
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz