Spor

Beykoz'un 3. Bayan Futbol takımı

Beykoz'un 3. Bayan Futbol takımı
05.05.2015 08:32
| | |
8021

Bu güne kadar ilçe tarihinde iki takım ile Türkiye Bayanlar Futbol Liginde temsil edilen Beykoz yeni bir bayan futbol takımı ile tanıştı.

İlk olarak doksanlı yılların başında Gümüşsuyuspor Bayan Futbol Takımı ile liglerde temsil edilen Beykoz, bu takımın kapanmasının ardından bu kez Marmara Üniversitesi Bayan Futbol Takımı ile uzun yıllar 1. ve 2. Liglerde temsil edilmişti. İlçe tarihinde üçüncü kadro ise Ortaçeşme Bayan Futbol Takımı oldu.

Beykoz İlçesinin deneyimli kulüplerinden Ortaçeşmespor'da Kız Futbol Takımı ilk antrenmanına çıktı. Futbolculuk döneminde Beykoz Temsilcilerinden Marmara Üniversitesi Spor Kulübü Bayan Futbol Takımında 1.Lig Kadrosunda yer alan Marmara Ünv.Besyo Mezunu Selin Odabaşı nezaretinde gerçekleşen ilk çalışmaya değişik yaş gruplarından kızlar iştirak etti. Oldukça heyecanlı gözüken Kız çocuklarına ilerleyen safhalarda birçok yeni ismin katılması bekleniyor.

Ortaçeşme Spor Kulübü Medya İletişim Sorumlusu Seyit Keskin, camiadan gelen talep üzerine tarihinde ilk kez Kız Futbol Takımlarının kurulduğunu söylerken, Beykoz İlçesinde erkekler kadar kızlarımız açısından da futbolun oldukça sevilen, ilgi çeken bir spor dalı olduğu ortada. Biz de kulüp olarak gelen talep doğrultusunda Selin Odabaşı Hocamız ile birlikte yeni oluşturulacak takım için çalışmalara başladık. İlk gün antrenmanımız oldukça neşeli geçti." şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Ortaçeşme Bayan Futbol Takımı, Ortaçeşme Spor Kulübü, Seyit Keskin

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"