Beykoz'un 14'lüsü

  • 10.07.2020 10:57
  • Okunma: 5593 kez

Köşe yazılarımda zaman zaman yaptığım ama epeydir yapmadığımı bir kez daha yapmak istiyorum...

İnsanlara genelde sağlıklarında değer veririm. Vefat ettiklerinde de yazarım lakin, önemli olan sağlıklarında bunları dile getirmektir. Beykoz'a emeği geçen, hizmeti geçen herkes Beykozluların gözünde kutsaldır.

Ahmet Katırcı...

Kaymakamımız beşinci yılını Beykoz'da dolduruyor.  Beş yıl Beykozlular ile hep barışık oldu. Sosyal yaşamın içinde yer aldı. Makamı her zaman halka açık oldu. Faydalı projeleri destekledi, yanında oldu. En önemlisi 15 Temmuz gecesi dönemin Belediye Başkanı rahmetli Yücel Çelikbilek Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde en önlerdeydi. Bedirin aslanları gibiydiler. Beykoz destanının yazılmasında ön ayak oldular. Kendisiyle görüşmedim ama basında okuduğum kadarıyla emekli olmayı düşünüyor. Beykoz'da yaşamına devam etmek istiyor. Hayırlısı olur inşallah.

Atilla Tüysüz

Dr. Hüseyin Atilla Tüysüz... 20 yıl Trabzon Numune Hastanesi'ne çalıştıktan sonra Beykoz Devlet Hastanesi'ne geldi. Yaklaşık 10 yıldır Beykoz Devlet Hastanesi'nde görev yapıyor. Enfeksiyon uzmanı dolayısıyla Koronavirüsün dünyamızı esir aldığı bu günlerde sağlık çalışanları ön plana çıktı. İşte Atilla hocamızda bu süreçte hastanemizde ön plana çıkan sağlık çalışanlarımızdan... İyi bir doktorun kriteri, hastasınca sevilmesi ve güven duyulmasıdır. Zaten bu sağlandığında tedavi bir basamak öne çıkıp başlamıştır.

Bahattin Karadurmuş

2005 yılında beri Beykoz Motorlu Taşıt Sahipleri ve Esnaf Odası Başkanlığını sürdürüyor. Şoför olup da Bahattin Başkanı tanımayan yoktur. Bugün Beykoz'da taksicilerden minibüsçülerden pek şikayet gelmiyorsa, olmuyorsa bunda Bahattin Başkanın rolü yüksektir. STK Başkanlığını en iyi yapanlardan birisidir. Aynı zamanda Beykoz Çınar Birliği Mensubudur.

Cemal Sataloğlu

2019 yılında CHP'den Beykoz ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. CHP içinde ele avuca gelen çalışmalarda göze çarpıyor. Beykoz'un sorunlarını Meclise taşıyor. Sorguluyor gündemi belirliyor. Aslında çok kuvvetli muhalefet yapmıyor. Beykoz'da muhalefet eksikliği olduğu için Sataloğlu göze çarpıyor. Yinede o nazik üslubuna karşılık hak etmediği cevaplarla karşılaşıyor. Sataloğlu siyasetin eskisi olmasa bile işinin ehlidir. Hesap adamıdır.

Engin Ruhi Özmen

Tanıdığım gönül insanlarından bir tanesi CHP içinde evveliyatımız olanlardan birisidir. Yıllar içinde 20 yıldır kesintisiz yazıyorum. Yazdığım konuların çoğu bölümü Beykoz'da bir üniversite olmasıydı. Şükürler olsun bugün Beykoz'da dört tane üniversitemiz var. Bunların başında 2008 yılında Beykoz Lojistik Yüksek Okulu olarak kurulan, daha sonra Beykoz Üniversitesi olan eğitim kurumumuz tüm ülkenin gündeminde. Teşekkürler Özmen fazlasıyla hak ediyorsun. Hem eğitime, hem Beykoz'a sunduğun katkılar unutulmaz.

Kader Gür

Bir gün Kader Gür için yazı yazacağım aklıma gelmezdi. 2005 yılından beri Dost Beykoz'un imtiyaz sahibi. Beykoz'u en iyi bilenlerdendir. Sevgili Kader ismin gibi kader bazen seni alır götürür. Derenin hep bir tarafında kalamıyor insan. Akıntı bazen sağdan alır sola çevirir. Bazen de ters akıntı olur. Herkesin A Haber olduğu yerde bakmışsın FOX Haber olmuşsun. Beykozlu size değer veriyor. Durmak yok, hizmete devam.

Muammer Aydınoğlu

Soğuksu Mahalle Muhtarı Aydınoğlu, 3. dönemini yaşıyor. Başarılı bir muhtarlık yapıyor. Mahallesine hizmeti mıknatıs gibi çekiyor.  Takip ediyor, kovalıyor, soruyor, sorguluyor, sonunda sonuç alıyor. Belki de şansı rahmetli Yücel Çelikbilek idi. Bir şansı da Başkanımız Murat Aydın da Soğuksu seçmen. Aydınoğlu, Beykoz'da şimdiden iz bırakan muhtarlardan olmuştur.

Muhammed Hanefi Dilmaç

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı oldu. Yönetimini gençlerden oluşan isimlerle ağırlıklı olarak oluşturdu. Çocuklarla yönetim yaptı diye eleştirildi. O çocuk denilen gençlerle 3 seçim kazanarak destanlar yazdı. Daha mazbatasını almadan seçimi kucağında bulan Dilmaç, genç kadrosuyla 3 seçimi de sıkıntıya düşürmeden zaferle sonlandırdı. Başarılı bir ilçe başkanı. Bir önemli başarısı da üye kampanyasında 39 ilçede birinci olup Cumhurbaşkanımızın elinden ödülleri almasıdır. Dilmaç AK Parti'nin ana kemer kuşağıdır.

Nevzat Karataş

Evveliyatımız olan bir dostumuz. Beykoz'un yetiştirdiği sendikacılarımızdan birisidir. Sendika çalışmalarında işçilerin kazanılmasında, iş barışına kadar güven duyulan bir isimdir. Halen Genel İş Sendikası Araştırma Daire Başkanlığı, DİSK İstanbul Bölge Başkanlığını sürdürüyor. Son CHP İstanbul İl Kongresi'nde Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Sendikalardan sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Beykoz'un İstanbul'daki markasıdır.

Oğuz Kaya

Beykoz Belediyesi'nin Kariyer Merkezi yöneticiliğini yapan Oğuz Kaya binlerce kişiye iş imkanı sağlayarak titizlikle ilişkileri ve takibi sürdürüyor. Belediye Başkanımız Murat Aydın'ın himayelerinde bir çok Beykozlu sayelerinde ekmek kapısına ulaşıyorlar. İş arayanlar iş arayanlar kariyer merkezine, eleman arayanlar kariyer merkezine ulaştığında kapılar birer birer açılıyor.

Sami Şahin

Beykoz Çavuşbaşı Trabzonlular Dernek Başkanı olan Sami Şahin tam bir hemşeri canlısı. O bir Beykoz aşığı, o bir Çavuşbaşı aşığı, o bir Trabzon aşığı. Onun içindir ki tüm Trabzonluların çekim merkezi olarak başvurulan adres oluyor. Çünkü etiket peşinde değil, var olan etiketlerini, tecrübelerini hizmete çeviriyor.

Saniye Efe

Beykoz Omurilik Felçliler Derneği Başkanı olan Efe ablamız Beykoz'un her yerinde maşallah var. Tam bir görev insanı. Her nerede ne olursa olsun, olması gerektiği yerde mutlaka oluyor. Üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Sağolsun, varolsun.

Sedat Altun

Rüzgarlıbahçe muhtarımız Sedat Altun, muhtarlıkta ikinci dönemini yaşıyor. Rüzgarlıbahçe halkı kendisini çok seviyor. Bir muhtar bu kadarda sevilebiliniyor demek ki. Bunun sırrı nedir? Bence alt yapısı güçlü, insanı değerleri kuvvetli ve sevginin paylaşımını iyi yapıyor.

Talip Ercan

Beykoz'un duayen spor gazetecisi. Adeta canlı kütüphane. Hem de resimli kütüphane. Hafızası kuvvetli. Beykoz'daki bütün spor kulüplerinin Talip abisidir. Demek ki spora hizmet bu yönüyle de oluyor. Kulüp başkanları her yönüyle böyle insana sahip çıkmalıdır. İstanbul'un başka hiç bir ilçesinde böyle bir Talip abisi yoktur.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (1 Yorum)

Talip Ercan (10 ay önce)

ÇOK TEŞEKKÜRLER ERDAL ÖZTÜRK, GÜZEL DÜŞÜNCELERİN İÇİN...BİZDE SPOR ALANINDA BİR HİZMET GAYRETİNDEYİZ...GELECEĞE NOT DÜŞÜP, BİRŞEYLER BIRAKABİLDİYSEK NE MUTLU BANA..

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları