Beykoz Ülkü Ocaklarından Ramazan yardımı

  • Güncelleme: 21.05.2020 01:15
  • Okunma: 6867 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Ülkü Ocakları seksen aileye 75 TL’lik gıda desteğinde bulundu.
Beykoz Ülkü Ocaklarından Ramazan yardımı

Ülkü Ocakları Beykoz Yönetimi’nin hazırlamış olduğu proje bayram öncesi hayata geçirilirken, 75 TL’lik ödeneklerin yüklendiği kartlar ailelere dağıtıldı.

Yapılan açıklamada, “Pandemi salgını döneminde vatandaşlarımız sağlık sorunlarının yanı sıra maalesef ki ekonomik sıkıntılar ile de mücadele etmek zorunda kaldı. Varolsun devletimiz bu zor süreçte elinden gelenin en iyisini yaparak vatandaşlarımıza erzak ve maddi kaynak aktarmaya çalıştı” ifadeleri kullanıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2011 yılında açıklamış olduğu Hilal Kart Projesinden yola çıkarak, bu projeyi hazırladıklarını söyleyen Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Aytaç, “hedefimiz hem bayram sabahı vatandaşlarımızın sofralarında bir nebze olsun bulunmak hem de bu süreçte kazanç kapısını büyük marketlere kaptırmış olan küçük esnafımızın yanında olduğumuzu bölgemize göstermek.” dedi.

Başkan Aytaç şöyle devam etti: “Çam sakızı çoban armağanı hazırladığımız 75 TL’lik Ocak Kartlarımızı Beykozumuzun çeşitli mahallelerinde ikamet eden yaklaşık 80 aileye ulaştırdık. Bu projede vatandaşlarımız, anlaşmış olduğumuz ve ücretini daha önceden ödemiş olduğumuz küçük esnaflarımıza giderek istedikleri ürünleri almalarını sağladık. Hem kendi dünyamızda ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk hem de mahalle aralarındaki esnaflarımıza ufak dahi olsa destek olmaya çalıştık. Bu dönemde direk ve dolaylı olarak 110 ailemize elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Hayırlı ramazanlar ve hayırlı bayramlar dileriz.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ülkü Ocakları, Yardım