Beykoz Ülkü Ocakları Hocalı Katliamı’nı unutmadı

  • Güncelleme: 05.03.2019 15:37
  • Okunma: 2855 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Ülkü Ocakları 26 Şubat 1992’de Ermeniler tarafından gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’nı unutmadı.
Beykoz Ülkü Ocakları Hocalı Katliamı’nı unutmadı

İl Teşkilat Başkanı Mehmet Gündoğdu ve Bölge Başkanı Emre Çömlekçi’nin katıldığı programın konuşmacıları araştırmacı yazar Dr. Aygün Hesenoğlu ve katliam mağdurlarından Rahmiye Memmedova oldu. 

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. 


 

Selamlama konuşmasını Ülkü Ocakları Beykoz Şube Başkanı Serdar Aytaç yaptı. Aytaç konuşmasında Hocalı’da yaşanan Ermeni zulmüne dikkat çekerken, ülkemize isnat edilen sözde Ermeni soykırımına ilişkin olarak da tarafların yanlış ifade edildiğini belirtti. Aytaç tarihin tekerrür etmemesi için Türk birliğinin tesis edilmesinin önemine dikkat çekti.Başkan Serdar Aytaç’ın ardından araştırmacı yazar Aygün Hesenoğlu Hocalı Katliamı’nı ve altında yatan gerçekleri anlattı. Hesenoğlu, konuşmasında Ermeni sorununun Türkleri Avrupa'dan atma projesinin bir ayağı olduğunu savundu. 1979 ile 1988 arasında Ermenistan'dan en az 500 bin Azerbaycan Türk'ünün çıkarıldığını bildiren Hesenoğlu, Ermenilerin sonraki dönemde de bu yönde adımlar atarak Müslüman Türkleri çoğunlukta olduğu yerlerden çıkarma yoluna gittiklerini ifade etti.

Azerbaycan'ın, Ermenistan ile sorunlarını her zaman barış yoluyla uluslararası hukukla çözmeye çalıştığını dile getiren Hesenoğlu, buna karşılık Ermenistan'ın hiçbir zaman çözüme yanaşmadığını ve şiddete başvurduğunu kaydetti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz