Beykoz Ufuk Taksi çalışanları 2019'u değerlendirdi

  • Güncelleme: 10.01.2020 10:28
  • Okunma: 5021 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Merkez Ufuk Taksi çalışanları, 2019 yılını değerlendirmek amacıyla bir araya geldi.
Beykoz Ufuk Taksi çalışanları 2019'u değerlendirdi

İki oturum olarak yapılan toplantıda, vatandaşlardan gelen talep ve şikayetler masaya yatırıldı.  

Adını, Bakırköy'de yıllar önce bir terör saldırısında hayatını kaybeden Ufuk Akdoğan'dan alan Beykoz Merkez Ufuk Taksi çalışanları yapmış oldukları iki oturumlu toplantıda, 2019 yılı içinde yaşadıkları olayları, karşılaştıkları sorunlar ve vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirdi.

 Toplantıda ayrıca, şartların değişiminden kaynaklanan ve yapılması zorunlu olan yenilik ve değişimlere yönelik gözlemlerde aktarıldı. 2020 yılında, bir önceki yıl elde edilen veriler ışığında, müşteri memnuniyet oranını artırmaya yönelik hassasiyet konusunda fikir birliğine varan Ufuk Taksi çalışanları, 2020 yılının daha verimli geçeceği yorumunda bulundu.

Beykoz Ufuk Taksi Durağı Başkanı Yusuf Kara, toplantıya ilişkin yapmış olduğu değerlendirmede, taksiciler olarak verdikleri hizmete yönelik fikir alışverişinde bulunduklarını ve her yılın başında bu değerlendirme toplantısını yaptıklarını kaydetti.

Değişik konu başlıkları altında yapılan görüş açıklamalarında, durak yönetimine gelen şikayetlerin en asgari seviyeye indirilebilmesi ve kurumsallaşmanın sağlanması anlamında ciddi adımların atılmasının gerekliliğine vurgu yapan Yusuf Kara, "Vatandaşlara hizmet eden mesleklerde ilk konuşulacak şeyin “Müşteri Velinimettir ” cümlesinin olduğuna dikkati çekti.

"Daha anlayışlı olacağız"

Kara "Geride kalan bir yıllık süreçte iyisiyle, kötüsüyle birçok anının muhatabı olduk. Verdiğimiz hizmet bizleri vatandaşlar ile birebir ilişkilerimizde çok daha güzel, sağlıklı, anlayışlı olmaya sevk etmekte. Tabii ki bu süreçte beş parmağın her biri aynı olmayacağı gibi gerek kendi içimizde, gerekse de müşteri potansiyelimizde bazı sıkıntılar da yaşanmıyor değil." dedi.

Yusuf Kara şunları söyledi: "Bugün yaptığımız iki toplantı ile bunları en alt seviyeye nasıl indirebiliriz sorusunun yanıtını aradık. Gayet yararlı bir toplantı oldu. Aldığımız kararları hayata geçirmek için oldukça heyecanlıyız. Karşılıklı anlayış ile güzel bir yıl geçirmeyi hedefliyoruz. Teknolojinin tüm imkanlarını durağımızda kullanmak istiyoruz. ” 

"Toplumda ön yargılı birçok bakış açısı var"

"Toplumda maalesef ön yargılı birçok bakış açısı var ve bunların en fazla muhataplarından birisi de Taksici esnafıdır. Siz bu ön yargıyı ortadan kaldıramaz, silemezseniz ağzınızla kuş tutsanız maalesef kimseye yaranamıyorsunuz." diye konuşan Kara, "her meslek dalında kötü örnekler olacaktır, ancak bizlerin yani taksici esnafının her zaman, dört dörtlük emre amade bir görüntü vermesi beklenmekte. Oysa bizler de bu toplumda yaşıyoruz, bizlerinde sevinçlerinin yanında acıları, iyi günlerinin yanında kötü anları da olmakta. Bizler de aile geçindiren insanlarız, düşünün ki hiç tanımadığımız insanlar ile tenha yollarda birlikte yolculuk ediyoruz, birçok arkadaşımız gaspa uğramakta hatta canından olmakta. Beykoz genelinde bulunduğumuz durağı da içine katarak söylemek isterim ki müşterilerimiz ile genele vurulduğunda iyi ilişkilerimiz var. Çünkü çoğunu yakından tanıyoruz, bizlerinde de duyguları var, yeri geldiğince müşterilerimize yapmış olduğumuz iyilikler, katkıları buradan aktarmak istemiyorum. Bizler sadece saygı ve sevgi çerçevesinde bir hizmet verme düşüncesindeyiz” cümlelerine yer verdi.

BEYKOZ TAKSİ DURAKLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ufuk Taksi