Beykoz’u vatandaşın rızasını alarak dönüştüreceğiz

  • 0
  • 8077
Beykoz’u vatandaşın rızasını alarak dönüştüreceğiz
Beykoz’u vatandaşın rızasını alarak dönüştüreceğiz
Beykoz’u vatandaşın rızasını alarak dönüştüreceğiz
Beykoz’u vatandaşın rızasını alarak dönüştüreceğiz

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Tokatköy’de yapımına başlanan kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulundu.

İktidar Partisinin Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Meclis üyesi Furakn Çeliker ve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Çekiç ile birlikte gitmiş olduğu Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm proje alanında yapılan yıkım çalışmalarını yerinde gördü.

Tokatköy’e gidişinde mahalle muhtarlığına da uğrayan Başkan Dilmaç, burada kentsel dönüşüm projesi ile ilgili bazı vatanlarla da sohbet etti. Vatandaşların sorularına da cevap veren Başkan Dilmaç, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili vatandaşlarla çok yoğun toplantılar yaptığını ve vatandaşların hassasiyetlerini çok iyi bildiğini ifade etti.

Vatandaşların büyük çoğunluğunun projeyi desteklediğini ifade eden Başkan Dilmaç, bu konuyla ilgili Tokatköy’de üç ayrı grupla toplantı yaptığını, buna karşın kendilerinin de yapmış oldukları analizler sonucunda projeye başlama kararı aldıklarını söyledi. Kamunun projeden, bina kat sayılarının azaltılması sonucu zarar etmesine rağmen Beykoz’un cehresini değiştirmek amacıyla vatandaşında desteğini alarak yoğun ve hassas bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi’nin bu konuda vatandaşın lehine ne gerekiyorsa yaptığını, kendisinin de bizzat takipçisi olduğunu söyledi.

Kendilerinin, vatandaşın projeye katılımını son derece önemsediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Dilmaç, Beykoz’u vatandaşında rızasını alarak dönüştüreceklerini ve bunda son derece kararlı olduklarını vurguladı.  

Muhtarlıkta Hanefi Dilmaç’ı gören bir vatandaş ise kentsel dönüşüme karşı olmadıklarını fakat proje bittikten sonrası için geçerli olan fiyat belirsizliğinden endişelendiklerini söyledi. Aynı zaman da, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüşmek istediğini dile getiren vatandaş, mahalle muhtarı kanalıyla Başkan Aydın’dan randevu talep ettiklerini söyledi.

Başkan Dilmaç daha sonra Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu ile birlikte, kentsel dönüşüm bölgesine giderek yapılan yıkımları yerinde inceledi. Burada da kısa bir değerlendirme yapan Başkan Dilmaç, projenin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’de örnek bir yapılaşma olarak bölgenin yıldız olacağına inandıklarını söyledi.

Haber Merkezi

Başkan Dilmaç’tan hayvanları telef olan aileye ziyaret
Önceki Başkan Dilmaç’tan hayvanları telef olan aileye ziyaret
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu