Beykoz'u tanımak için harcadığı para 559 Bin TL

  • Güncelleme: 18.11.2019 13:27
  • Okunma: 16757 kez
  • Yorum: 6
Murat Aydın'ın, Beykoz'u tanımak için yaptırmış olduğu iki farklı çalışma için Beykoz Belediyesi'nin kasasından 559 Bin TL ödendiği ortaya çıktı.
Beykoz'u tanımak için harcadığı para 559 Bin TL

Türkiye'de yapılan son Genel Yerel Seçimler de Zeytinburnu'nda Belediye Başkanı iken Beykoz Belediye Başkan adayı olan Murat Aydın, Beykoz'u tanımak için yapmış olduğu çalışmaların faturasını da Beykoz halkına kesti.

Beykoz Belediyesi'nin kasasından yapılan iki ayrı kamuoyu araştırması için 559 Bin TL ödeme yapıldı.

Mevcut Durum Tespit çalışması 270 Bin TL

10 Mayıs 2019 günü, 2019/217714 numarasıyla yapılan ihalede, "Beykoz ilçe genelinde, mevcut durum tespitine ilişkin araştırma ve çalışmalar"ın yapılması istendi.

3 firmanın teklif verdiği ihale 24 Mayıs 2019 günü kesinleşirken, toplamda 270 bin TL ödenen iş kapsamında, 100 gün süre telefonla yapılan kamuoyu araştırmasının Beykoz'a günlük maliyeti 2700 TL oldu.

Seçim çalışmaları kapsamında Beykoz'a yönelik araştırmalar yaptırdığını söyleyen Murat Aydın'ın seçimler sonrasında yine aynı kapsamda çeşitli kamuoyu araştırmaları yaptırması dikkati çekti.

Şehir Politikaları Analizi 289 Bin TL

Beykoz Belediyesi, Başkan Murat Aydın'ın Beykoz'un stratejik planını hazırlamak için yaptırmış olduğu bir başka araştırma içinde 289 Bin TL ödedi.

26 Haziran 2019 günü 2019/290773 numarasıyla açılan ihalede "Şehir Politikaları Analizi ve Şehir Stratejileri Belgesi ile Yönetim Süreç Analizi Hizmet Alımı" yapıldı.

17 Temmuz 2019 günü kesinleşen ve toplam bedeli 289 bin TL olan çalışma 60 gün süre ile yapıldı. Bu çalışmanın günlük maliyeti de Beykoz'a 4,817 TL olarak kayıtlara geçti.

Yapılan çalışma kapsamında, Beykoz'un önde gelen çeşitli STK ve diğer kurumlarına verilen formlarda bölgeye yönelik düşüncelerini belirtmeleri istenmişti.

Elde edilen bu verilen sonucunda Beykoz'un stratejik planı hazırlandı. Hazırlanan bu plan ise Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından Belediye Meclisi'nde oylanmış ve oy çokluğu ile kabul edilmişti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın açıklamış olduğu stratejik planda ise her hangi bir somut proje yer almamıştı.

Çeşitli firmalar üzerinden kamuoyu araştırması yaptıran Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın bu çalışmaları Beykoz'a toplamda 559 Bin TL'ye mal oldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

Dost Beykoz (2 ay önce)

Siyasi parti gözetmeksizin senelerdir kim hizmet etmiş ki Beykoz belediye Başkanı makamına erenlerden.Bakınız..Beykoz meydan Ortaçeşme meydan ne halde

Muhammet Raşit (3 ay önce)

Sayın bşkn bisiklete binmeye devam et

Osman Tellioğlu (3 ay önce)

İmar durumu Beykoz Çavuşbaşi Yavuzselim Mah ne zaman verilecektir bana müjdeli haber bekliyorum ne zaman verilecek ben ona göre arsama ev yapmak istiyorum 10 yildan Beri bekliyorum bana mujdeli Haber bekliyorum

Özgür (3 ay önce)

Beykoz yalıköy cumartesi pazar kurulan meydan içkici yuvası olmuş burnunun dibini göremiyor daha

Filiz (3 ay önce)

CHP li de olsa aynı şeyleri yazı çizip diyecek miydiniz?

Beykoz’un çocukları (3 ay önce)

Bu millete az bile bular kendi yaptı yapacak hiçbisey yok ama 4 yıl sonra bakılım nasıl hesap verecekler

Yorum Yaz