Beykoz’u sporun merkezi yapacağım

  • Güncelleme: 25.02.2019 00:14
  • Okunma: 6433 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı ve Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Beykoz’u sporun merkezi yapacağını söyledi.
Beykoz’u sporun merkezi yapacağım

Paşabahçe Stadı yanındaki Mekân Cafe’de gençlerle bir araya gelen CHP Beykoz Adayı Tosun, sorulara da cevap verdi. Gençlerin yanı sıra diğer mahalle sakinlerinin de hazır bulunduğu sohbet toplantısında projelerde konuşuldu.

BİSK Başkanı ve Dost Beykoz Yazarı Asım Özdemir’inde takip ettiği toplantıda özellikle; işsizlik, geçim sıkıntısı ve imar sorunları dile getirilikten, geçmişte Beykoz AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığını söyleyen bir genç ise “Benim ailemde bugüne dek CHP’ye bir tek oy bile çıkmamıştır ama ben bu seçimde sizi bir abi olarak gördüğüm için oyumu CHP’ye vereceğim” açıklamasında bulundu.

Başka bir kişi de “Ülkenin de, Beykoz’un da durumu ortada. Halk birbiriyle daha fazla uğraşmasın. İnsanlar enerjisini seçime versin. Ben artık bu ilçenin sosyal demokrat bir belediye tarafından yönetilmesini istiyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan Coşkun Tosun ise “Sevgili Gümüşsuyulular, güzel sözleriniz ve konukseverliğiniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum.  Bilmenizi istiyorum ki, bizim tek derdimiz kendimizi partililerimize anlatmak, partililerimizi mutlu etmek değil. Onlar, bizi zaten biliyorlar. Bizim derdimiz, kendimizi yıllardır diğer partilere oy vermek durumunda kalan halkımıza anlatmak, onları mutlu etmek.” açıklamasını yaptı.

Söz alan başka mahalle sakininin “Başkanım, biz yerel seçimlerdeki adayları partili partisiz olarak görmüyoruz. İşin doğrusu bir kendimize belediye başkanından öte bizimle ilgilenecek bir abi arıyoruz.” demesi üzerine Tosun, “Arkadaşlar, hepiniz biliyorsunuz ki, ben aynı zamanda yıllardır Çubuklu Spor Kulübü Başkanlığı yapmaktayım. Gençlerimizin, çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması için yıllarını Beykoz’a adamış bir kişiyim. İşte sırf bu yüzden bile diyebilirim ki, ben zaten sizin her zaman bir abinizim.” cevabını verdi.

Beykoz’un bir derdi de uyuşturucu

Coşkun Tosun, sözlerine şöyle devam etti: “Evet hepimiz imar sıkıntısının Beykoz için ne anlama geldiğini biliyoruz. Ancak Beykoz’un en az imar kadar büyük başka bir derdi daha var. O da ne yazık ki, uyuşturucu illeti. Her gün bana onlarca aileden “Çocuğumuzu kurtar başkan” çağrıları geliyor. Ailelerin çocuklarını kurtarabilmek için Beykoz’daki evini barkını satıp taşındıklarını duyuyoruz. İnsanlar buna mecbur kalıyorlar. İnanın içim parçalanıyor. Evlatlarımızı bu illetten kurtarabilmek için çok önemli bir çalışmamız olacak. Ve göreceksiniz, çocuklarımızı bu beladan kurtarıp, yeniden onları yaşam dolu hale getireceğiz.”

Beykoz için gizli planlar var

“Göreve gelir gelmez ilk işimiz Beykoz’u şeffaf bir biçimde yönetmek olacaktır. İnanın ben bugün burada siyaset yapmıyorum.  Ama öyle kötü kokular geliyor ki burnumuza, emin olun uykularım kaçıyor. Beykoz hakkında çok acı iddialar dolaşıyor. Beykoz üzerinde çok sinsi, çok gizli planlar yapıldığını artık sağır sultan bile duydu. Beykozluların artık bu duruma bir dur demesi ve duruma el koyması lazım. Size söz veriyorum. Bizim dönemimizde Beykozlu Beykoz’da kalacak!”

Belediyeye ait düğün salonunun kapatılması ve nikâh salonunun ise Ümraniye’ye taşınmasını “Yandaşları zengin ediyorlar” diyerek şikâyet eden bir mahalle sakinine “Bu da çok büyük bir sorun. Biz burada önceden cüzi fiyatlarla evlatlarımızı evlendirebilirken şimdi halkımız 13-15 bin liralık düğün salonu fiyatları ile karşı karşıya kalıyor. Bir nikâh salonumuz bile kalmadı artık. Ama size söz veriyorum. Önceliğimiz arasında bu konularda var. Hepsi yine Beykoz’da olacak” dedi.

Her gün sizlerle olacağım

Bir gencin “Ben AK Partili bir esnafım ama bugüne dek oy verdiğim belediye başkanı, bir kez olsun bile bir çay içmek için yanımıza dahi uğramadı. Siz de belediye başkanı seçildiğinizde öyle mi davranacaksınız?” sorusunda Tosun’un cevabı “Söz veriyorum, her gün aranızda olacağım. Sizinle ortak akıl yaratmadan başarılı olamayacağımızın farkındayım. Pek çok etkinliklere birlikte karar verip, birlikte katılacağız. Hatta Beykoz’un maçlarına dahi birlikte gideceğiz.” dedi.

Beykoz’u adeta sporun merkezi yapacağını söyleyen Coşkun Tosun, bunun yanı sıra ilçede kültür ve sanatın adeta yok sayıldığının altını çizip, çağın ihtiyacını karşılayacak modern bir kültür merkezi için şimdiden kolları sıvadıklarını açıkladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Coşkun Tosun, CHP Adayı